08.02.2020  08:02

Yığılca’da Çocuk koruma kurul toplantısı yapıldı

DÜZCE (İHA) – Yığılca’da Çocuk Koruma Kurul toplantısı ilçe Kaymakamı Muhammed Çetin başkanlığında gerçekleştirildi

+
-
Toplantıda devamsızlık yapan öğrenciler ile anne ve babası olmayan öğrencilere yönelik tedbir çalışmaları yapılmasına karar verildi.

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Türkiye genelinde tüm ilçe kaymakamlıklarına verilen bilgilendirmeler sonrasında oluşturulan Koordinasyon Kurul toplantıları devam ediyor. Bu kapsamda Yığılca’da Çocuk Koruma Kurul toplantısı Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Yığılca Cumhuriyet Savcısı Enes Yıldız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Habip Aydın, Yığılca Jandarma Komutanı Mehmet Tahir Kuşçu, Yığılca Emniyet Amiri Kubilay Can, Yığılca Müftüsü Mehmet Nerkiz, Yığılca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, Yığılca Sağlık Grup Başkanı Meryem Meçi ve diğer katılımcılar katıldı. Toplantı da risk haritalarında ki öğrenci gruplarına yönelik alınacak önlemler konuşuldu. Ayrıca toplantıda okullarda özellikle devamsızlık yapan öğrenciler ve anne babası olmayan öğrencilere yönelik tedbir çalışmalarının yapılmasına karar verildi.

DÜZCE/İHAGÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Bakandan, Şirin Payzın'a jet cevap
Zonguldak’ta koronavirüs alarmı
İdlib görüşmeleri yarına sarktı
3 kişi daha tutuklandı
Esra Bayrak'tan tarihi başarı
Yavuz'dan eski başkana suç duyurusu
Koronavirüse önlemler artacak