25.01.2020  13:56

Edirneliler depremzedeler için tek yürek oldu

Dün akşam Elazığ’da yaşanan deprem felaketi sonrası Edirneliler harekete geçti

+
-
Sosyal medya üzerinden kısa sürede organize olan Edirneliler, depremzedelere gönderilmek üzere yardım kolilerini Edirne Belediyesine teslim etti.

Dün akşam Elazığ’da yaşanan deprem felaketi sonrası Edirneli vatandaşlar, harekete geçti. Sosyal medya üzerinden kısa sürede organize olan vatandaşlar, Elazığ’daki depremzedelere gönderilmek üzere yardım kolileri hazırladı. Battaniye, yorgan, mont, kaban, pantolon, bere, eldiven, bot gibi özellikle soğuktan koruyacak malzemelerin ağırlıklı olduğu yardımlar, Edirne Belediyesi binasında tek çatı altında toplanmaya devam ediyor.

“Kısa sürede derleyip toparlayıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, depremde nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyerek, “Tabi ki devletimiz büyük bir devlet. Edirneliler her zaman olduğu gibi çok büyük bir duyarlılıkla hareket ediyorlar, destek oluyorlar” dedi.

Ellerinde, avuçlarında ne varsa getiriyorlar

Sosyal medya üzerinden organize olan Edirneli vatandaşlar, tek tek hazırladıkları yardım kolilerini ve paketlerini Edirne Belediye binasına getirerek, kayıtlı bir şekilde teslim ediyorlar. Toplanan yardımlar, kısa süre içerisinde yardım tırına konularak, Elazığ’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

EDİRNE/İHA


(FOTOĞRAF)


GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
AK Partili belediyeden Berna Laçin'e veto
Ersun Yanal'ın istifa bilmecesi
Özür dile Aleksey
Erdoğan'a taziye mesajı
'Libya'da şehit' haberi başlarına iş açtı
Korkulan olmadı
Alev Alatlı'yı ziyaret etti