Asgari ücret tahminleri gelmeye devam ediyor! Bu hesaplama doğru çıkarsa oluşan rakam milyonların yüzünü güldürecek! Asgari ücrette 9.900 TL iddiası herkesi heyecanlandırdı

Asgari ücret tahminleri gelmeye devam ediyor! Bu hesaplama doğru çıkarsa oluşan rakam milyonların yüzünü güldürecek! Asgari ücrette 9.900 TL iddiası herkesi heyecanlandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon rakamları sonrasında yetkililerin yaptığı açıklamalar, asgari ücrette @'lık artış beklentisini yükseltti. Peki, yeni asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? İşte detaylar...

Yeni asgari ücretle ilgili detaylar milyonlar tarafından merak edilirken, konuyla ilgili önemli açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

ASGARİ ÜCRETTE BÜYÜK ARTIŞ BEKLENİYOR

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ)'in açıkladığı Eylül ayına dair açlık sınırı 7.245 TL olarak belirlendi. Bu gelişme sonrasında yeni asgari ücret tutarının bu seviyelerde olması ihtimaller arasına girdi. Bu rakamlar dikkate alındığında asgari ücret tutarında %40'ı aşan bir zam yapılması bekleniyor.

Şuan %80'i geçen enflasyon rakamları ve yetkililer tarafından yapılan açıklamalarla birlikte asgari ücret zam oranının da bu oranın üstünde gerçekleşmesi bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamasında çalışanların enflasyon oranlarına karşı ezilmeyeceğinin altını çizdi.

 asgari ücret

ASGARİ ÜCRET 9.900 TL'Yİ BULABİLİR

Bütün gelişmelerin ardından konuyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, yeni rakamla ilgili herkesin rahat olmasını belirtti.

Kulislerde ise asgari ücretin en kötü %80 artacağı konuşulanlar arasında. Söz konusu oranlarda artış yaşanırsa asgari ücret 9.900 TL'yi bulacak.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN