Asgari ücrette düğüm çözülüyor! Bakan Bilgin 2023 asgari ücret için yüzde 38 diyerek duyurdu! Çalışanlar hüsrana uğrayacak

Asgari ücrette düğüm çözülüyor! Bakan Bilgin 2023 asgari ücret için yüzde 38 diyerek duyurdu! Çalışanlar hüsrana uğrayacak

Meclis'teki Bütçe Komisyonu görüşmelerinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin dikkat çekici açıklama yaptı. Bakan Bilgin, asgari ücrette yapılacak olan düzenlemenin tüm işçilerin maaşınını değiştireceğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika asgari ücret açıklaması geldi. Asgari ücretler ve kamuoyu yoklamaları ile ilgili olarak Meclis'teki Bütçe Komisyonu görüşmelerinde konuşan Bakan Bilgin, asgari ücret artışının sadece asgari ücretli çalışanları etkilemekle kalmadığını fakat konuşulan rakamların da mecliste söylemenin doğru olmayacağını açıkladı.

Bakan Bilgin 2023 asgari ücret

BAKAN BİLGİN: 'KONUŞULAN RAKAMLAR VAR...'

Toplumun yüzde 38'lik kısmının asgari ücretle çalıştığını fakat asgari ücret sadece asgari ücretle .alışanları değil de hemen hemen her kesimi ilgilendirdiğini söyleyen Bakan Vedat Bilgin, asgari ücret artışlarına ilişkin rakamların elbetteki olduğunu fakat bu rakamların mecliste söylenmesinin çok doğru olmadığını ifade etti.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN