Back To Top
Bakan Albayrak: Asgari ücretliler kira öder gibi ev sahibi olacak

Bakan Albayrak: Asgari ücretliler kira öder gibi ev sahibi olacak

 - Son Güncelleme: 07.11.2019 Perşembe 11:48
Bakan Albayrak: Asgari ücretliler kira öder gibi ev sahibi olacak
- A +

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Asgari ücretlileri ev sahibi yapacak bir model hazırladık. Tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacaklar." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekim ayı itibarıyla TÜFE'de 8,55, ÜFE'de 1,70 seviyelerine inerek hakikaten çok tarihi bir netice ortaya koyduk." dedi.

"Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finasman altyapısını tamamladık." diyen Albayrak, şunları söyledi:

"20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacaklar.

TOKİ'nin de içinde yer alacağı, her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak bu modelin tüm ayrıntılarını, evlerin modellerini, şehirleri, uygulama şartlarını bu ay bitmeden Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde özel bir programla vatandaşlarımıza anlatacağız."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN