Back To Top
BEDAŞ saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? BEDAŞ çalışma saatleri

BEDAŞ saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? BEDAŞ çalışma saatleri

BEDAŞ saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? BEDAŞ çalışma saatleri
- A +

BEDAŞ çalışma saatleri vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. BEDAŞ çalışma saatleri kapsamında vatandaşlarımızın elektrik işlemlerini yapıyor. İstanbul Avrupa yakasında elektrik hizmeti veren bu kurumla ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. İşte detaylar…

 

BEDAŞ çalışma saatleri, elektrik açma kapama ya da fatura ödeme gibi işlem yaptıracak olan vatandaşlarımız tarafından araştırılıyor. Açılımı Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. olan BEDAŞ’ın çalışma saatlerinde vatandaşlarımız elektrikle ilgili her türlü hizmeti için başvuruyor. Ülkemizin merak edilen kurumlarından olan bu kurumla ilgili tüm bilgileri sizler için derledik. işte bilmeniz gerekenler…

BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

23 Şubat 1983’te İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya’yı kapsayan bölge Boğaziçi Elektrik Dağıtım Müessesine geçmiştir. Boğaziçi Elektrik Dağıtım Müessesesi, çıkarılan kanun hükmünde kararname ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı kamu iktisadi teşebbüsü olarak yapılanmıştır.

24 Aralık 1989’da İstanbul’u kapsayacak biçimde faaliyet alanları yeniden belirlenir ve İstanbul Elektrik Dağıtım Müessesesi olarak ayrılır. 1990 yılında ise İstanbul Anadolu yakası, İstanbul Elektrik Dağıtım Müessesesinden ayrılır ve Aktaş Elektrik Üretim A.Ş.’ye devredilir. 15 Eylül 1993’te Türkiye Elektrik Kurumu, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak yeniden yapılandırılır ve İstanbul Elektrik Dağıtım Müessesesi TEDAŞ’a bağlanır.

12 Temmuz 1995’te ise Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., TEDAŞ’a bağlı bir ortaklıkla çalışır. 2 Nisan 2004 yılında BEDAŞ için özelleştirilme kararı alınır ve Cengiz Holding ile Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesine katılır.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

BEDAŞ genel müdürlüğü, Hürriyet Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi, No: 168 Kağıthane İstanbul’dadır. BEDAŞ’a Alo 186’dan 7/24 ulaşabilirsiniz.

20-01/11/bedasjpgg.jpg

ÇALIŞMA SAATLERİ

BEDAŞ çalışma saatleri hafta içi 08.30-18.00 saatleri arasındadır. BEDAŞ 12.30-13.30 saatleri arasında öğle molasına çıkmaktadır. Hafta sonları hizmet vermeyen BEDAŞ, Ramazan ve Kurban Bayramlarında, 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim’de de kapalıdır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN