Back To Top
Beşiktaş Belediyesi'nde çalışan işçilerden grev kararı

Beşiktaş Belediyesi'nde çalışan işçilerden grev kararı

 - Son Güncelleme: 14.02.2019 Perşembe 15:15
Beşiktaş Belediyesi\'nde çalışan işçilerden grev kararı
- A +

DİSK'e bağlı Genel İş üyeleri, Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri AŞ kapısına grev kararı astı. Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan yaklaşık 200 işçi, belediye yetkilerine seslenerek "40 günlük süreleri var eğer bu süre içerisinde toplu sözleşme masasına oturulmazsa grev hakkımızı kullanacağız" açıklamasında bulundu.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonuna (DİSK) bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) üyeleri, Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri AŞ'nin kapısına grev kararı astı.

Levent Birlik Parkı'nda toplanan belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan yaklaşık 200 işçi, "İş, adalet, özgürlük", "Toplu sözleşme hakkımız engellenemez", "İşçi hakları kutsaldır" sloganları atarak, Nispetiye Caddesi'ndeki Beşiktaş Belediyesine yürüdü.

"4 AYDIR SONUÇ ALAMIYORUZ"

Belediye binası önünde açıklama yapan Genel İş 1. Nolu Şube Sekreteri Taner Yayla, Beşiktaş Belediyesiyle toplu sözleşme masasına oturmak için sendika olarak 4 aydır girişimlerde bulunduklarını ancak hiçbirinden sonuç alamadıklarını aktardı.

19-02/14/basliksiz-1-1550146050.jpg

Yayla, şöyle devam etti: "Bizler 12 milyon işçinin hakkı için mücadele ediyoruz. Taleplerimiz 2019 yılındaki asgari ücret farkının işçilere yansıtılması, çalışma süresinin 40 saat ile sınırlandırılması, ücretlere dayalı şartların yerine getirilerek yüzde 4'e mahkum edilmemesini talep ediyoruz. Bu zaten yasal hakkımız. 40 günlük süreleri var eğer bu süre içerisinde toplu sözleşme masasına oturulmazsa grev hakkımızı kullanacağız." 

Konuşmanın ardından Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri AŞ'nin kapısına grev pankartı asan işçiler buradan ayrıldı.

İSTANBUL/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN