Çakılan dolarda pik hareket! İşte İslam Memiş'ten Taarruz tarihi... O tarih sıçrama tahtası

Çakılan dolarda pik hareket! İşte İslam Memiş'ten Taarruz tarihi... O tarih sıçrama tahtası

Dolar/TL kurunda yaşanan sert düşüş gram altına da yansıdı. BDDK'nın dolar hamlesi karşısında hızla düşüşe geçen piyasalar yatırımcıları korkutmaya başlarken Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş'ten kritik uyarılar geldi. Özellikle geçen haftalarda elindeki yatırımları satanlar için yeni alım seviyelerini veren Memiş, 'Müsterih olun' ifadesini kullandı.

Piyasa Uzmanı İslam Memiş, dolar ve gram altında yaşanan korkutan süreç için takipçilerine müsterih olun uyarısında bulundu. Özellikle geçen haftalarda TL'ye destek vermek için satış yapan yatırımcılar için yeni alım fırsatının doğduğunu söyledi. Temmuz ve Ağustos ayı için taarruz uyarısında bulunan Memiş, gram altın ve dolar için yeni yol haritasını verdi.

aldnnn-001.jpg

YENİ KARARLAR YOLDA

"TL'de bulunanların düşük rakamlara yetişebileceğiz mi diye endişeleri vardı. BDDK'nın son kararından sonra 15 milyon TL'nin üzerindeki döviz rezervi olan şirketlere kredi kullandırmama süreci başladı. Bu döviz kurlarında gerilemeye neden oldu. İşçilerin zam süreci var, emekliler ve asgari ücretlere de var, bütçe açısından temmuz, ağustos bütçelerin aşıldığı dönem olacak. Şirketlere dövizini boz, ihtiyacını gör diyerek sanırım geçici olarak bir karar açıklandı. Bundan sonra da sık sık yeni kararlar göreceğiz. Bu kararlara karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Borsa tarafında ralli bekliyorum, ciddi yükseliş trendi bekliyorum, hatta önümüzdeki 2 ay içinde 3 bin puanı test ederse sürpriz olmaz öngörüm vardı, aynı öngörüm devam ediyor. Dolar TL kurunda 16.75 seviyesi güçlü destek seviyesi olur mu? Aşağı yönlü kırılırsa 16.35 seviyesi var demiştim. Temmuz, ağustos dahil, dolar TL kurunda 16.35 - 17.35 bant aralığını takip edebilirsiniz. Ben size söz verdiğim zaman 16.75'ten yerine koyacağız dedim, söz verdiğimden daha aşağıda bir rakam karşımızda. Alıp almamak satıp satmamak tasarruf sahibinin kararı. Diğer arkadaşlar isterse 16.40'ı da bekleyebilir ama 16.35 destek seviyesinin önümüzdeki iki ay boyunca çalışacağını söyleyebilirim."

YUKARI YÖNLÜ ATAKLAR OLACAK

Euro TL kuru 18.30'dan çıkış yapmıştı. Onu yerini koyacaklar aşağıda 17 - 17.15 güçlü bir destek seviyesi. İster beklersiniz ister yerine koyarsınız. Euro dolar paritesinde değişiklik yok. Gram altında 1022 liradan çıkış yapmıştık, 950-1000 liradan yerine koyacağımızı söylemiştik, sözümüz yerine geldi. Gram altını yerine koymak için bir süreç var. 978 lira şu an itibarıyla, 950-1000 lira aralığında bugün yerine koyacak benim yol arkadaşlarım, siz de gram altın almak istiyorsanız, bugün bu rakamlardan alabilirsiniz. Gram altını şöyle bir özelliği var, temmuz ve ağustosta 950-1050 aralığını takip edin ancak altının ons tarafında boğa piyasası beklediğimi ifade ettim. Kripto paralarda, altın gümüş ons fiyatında öngörülerimde değişiklik yok. Yukarı yönlü ataklar gelebilir, dikkat edin

GRAM ALTIN ALMAK İSTEYENLERE FIRSAT

"Altın onsta yukarı yönlü hareket gelirse gram tarafında düşüşler sınırlı olur. Temmuz ve ağustos ayında takip edeceğim destek seviyesi, 950 lira seviyesi. 900'ün altında gram altın bulamayacaksınız iddiasına girmiştim mayıs ayında. Şimdi iddiam şu, 950 lira seviyesi altında gram altın bulamayacaksınız, bakalım kim kazanacak. Gram altın ve gram gümüş tarafındaki düşüşler sınırlı olabilir dikkat edin. Gram gümüş 11.38 lira seviyesinde. 3 hafta önce size söz verdiğimde 11.40'a kadar gerileyince, biz 12.40'tan sattığımız gümüşü 11.40'tan yerine koyacağız, müsterih olun demiştim."

TEMMUZ VE AĞUSTOS AYINDA TAARRUZ VAR

"Yıl sonuna kadar öngörümüz sterlin TL'de 25 lira seviyesiydi değişiklik yok. Gram altın TL'de 1050, 1200 ve 1450. Bu öngörümde de değişiklik yok. Gümüş gramda 20 lira seviyesi. Hem ons hem gram tarafında hızlı atakları göreceğiz. Temmuz ve ağustos ayları siyasette de taarruz ayı olacak. Teşvikler, yeniden yapılandırmalar, aflar, yeni zamlar, asgari ücretliler emekliler, ciddi anlamda destek verilecek."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN