Back To Top
Çeyrek altın bugün 506 lirayı gördü

Çeyrek altın bugün 506 lirayı gördü

 - Son Güncelleme: 13.02.2020 Perşembe 19:18
Çeyrek altın bugün 506 lirayı gördü
- A +

Altın fiyatları yükselişini sürdürüyor. Gram altının fiyatı 306 liraya kadar çıktı. Çeyrek altın ise bugün 506 liraya yükseldi.

Kapalıçarşı esnafı altındaki yükselişte Çin'deki koronavirüsün etkisi olduğunu öne sürdü.

Kapalıçarşı esnafı Reşat Yılmaz, “Aslında altının onsunda çok hızlı bir hareket yok. Altının onsu 1575 seviyelerinde işlem görüyor. Daha çok dolardan dolayı altın yükseldi. Doları körükleyen korona virüs olayı oldu. Avrupa piyasalarını etkilediği gibi bizim piyasaları da etkiledi" dedi.

Esnaf Adnan Kapulkaya ise, “Özellikle bu Çin'deki koronavirüsden kaynaklanıyor. Virüsün Avrupa'ya sıçramasıyla, piyasalar güvenli liman altına yöneldi. Çeyrek altın bugün 510 liraya kadar çıktı. Gram olarak da 306 lira seviyesinde işlem görüyor. Vatandaş ise sadece vitrinlere bakıp gidiyor çünkü fiyat çok yüksek. Kış mevsiminde altın buradaysa her halde yazın gram olarak 330 liraya çeyrek altınında 550-570 liraya kadar çıkabileceğini söyleyebiliriz" diye konuştu.

İSTANBUL/DHA

 

  

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN