Back To Top
Dolarda yükseliş eğilimi

Dolarda yükseliş eğilimi

 - Son Güncelleme: 17.08.2018 Cuma 12:46
Dolarda yükseliş eğilimi
- A +

Hükümetin yabancı yatırımcılarla gerçekleştirdiği telekonferanstaki mesajların ardından düşüş eğilimini dün de sürdüren ve 5,70'in altını gören dolar/TL, günü yüzde 1,3 azalışla 5,8250'den tamamladı. Dolar şu saatlerde tekrar yükselerek 6 liranın üzerine çıktı.

 

Dün hükümetin yabancı yatırımcılarla gerçekleştirdiği telekonferanstaki mesajların ardından kurda görülen gevşeme bugün yerini yine yükselişe bıraktı.

Güne düşüşle başlayan ve bir ara 5.75 seviyesine kadar gevşeyen dolar/TL, öğle saatlerine doğru hızlı bir atak yaparak 6.23 seviyesinin üzerine çıktı. 

6.2326'ya kadar yükselen kur, saat 12:42'de 6.14 seviyesinde bulunuyordu. 7.1280'i gören euro/TL ise aynı dakikalarda 7.02 civarında hareket ediyordu.

Uzmanlar, piyasalar kapandıktan sonra açıklanması beklenen kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin Türkiye değerlendirmesi ve ABD ile diplomatik haber akışının yatırımcıların odağında olduğunu belirtiyor. 

 

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN