Back To Top
Emeklilerin maaş farkları 25 Ocak'ta ödenecek

Emeklilerin maaş farkları 25 Ocak'ta ödenecek

 - Son Güncelleme: 13.01.2019 Pazar 17:21
Emeklilerin maaş farkları 25 Ocak\'ta ödenecek
- A +

Çalışma ve Aile Bakanı Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini açıkladı. SSK emeklilerinin zamlı maaşları 17-26 Ocak arasında, Bağ-Kur emeklilerinin ise 25-28 Ocak arasında ödeneceği ifade edildi.

Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini duyurdu. SSK emeklilerinin zamlı maaşları 17-26 Ocak arasında, Bağ-Kur emeklilerinin ise 25-28 Ocak arasında ödenecek.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıklarının ocak ayının 1'i ila 5'i arasında ödendiğini anımsattı. Selçuk, bu kapsamdaki emeklilerin 1 Ocak 2019 itibarıyla aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerince 25 Ocak'ta ödeneceğini belirtti.

Selçuk, "SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları, ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak'ta, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak'ta zamlı ödenecek." ifadesini kullandı. 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN