Back To Top
Et Balık Kurumu saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Et Balık Kurumu çalışma saatleri

Et Balık Kurumu saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Et Balık Kurumu çalışma saatleri

 - Son Güncelleme: 18.01.2020 Cumartesi 15:13
Et Balık Kurumu saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Et Balık Kurumu çalışma saatleri
- A +

Et Balık Kurumu çalışma saatleri bu mağazalardan alışveriş yapacak vatandaşlarımız tarafından araştırılıyor. Et Balık Kurumu çalışma saatleri kapsamında vatandaşlarımıza toptan ve perakende et satışı yapmaktadır. Ülkemizde 2013 yılından beri faaliyet gösteren bu kurumla ilgili tüm bilgiler karar.com’da…

Et Balık Kurumu çalışma saatleri vatandaşlarımızın araştırdığı konular arasında. Hijyenik, sağlıklı ve güvenilir et alışverişi yapmak isteyen vatandaşlarımız bu mağazalardan alışveriş yapmak için Et Balık Kurumu çalışma saatlerini öğrenmek istiyor. Ticaret Bakanlığına bağlı olan bu kurumla ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde.

ET BALIK KURUMU

Et, Balık Kurumu 2013 yılından itibaren Et ve Süt Kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Et, Balık Kurumu, Ticaret Bakanlığına bağlı 40 milyon TL sermayeli bir iktisadi devlet kuruluşudur. Ülkemizde hayvancılık ve et sektöründe gelişim sağlamak, istihdamı artırmak amacıyla Et ve Balık Kurumu, Süt Endüstrisi Kurumu, Yem Sanayi gibi kuruluşlar kurulmuştur.

Et ve Balık Kurumu’nda kasaplık hayvan alım ve kesimleri veteriner hekimlerin kontrolünde yapılmaktadır. Et ve Süt Kurumu ile ülke hayvancılığının geliştirilmesi ve verimliliğinin arttırılması hedeflenmiştir. Et ve Balık Kurumunun 20 işletmesinin satışı yapılmış, 5 tanesi de ücretsiz olarak resmi kurumlara devredilmiş, 3 tanesi de kapatılmıştır.

Et ve Balık Kurumu, hijyenik kurallara uygun sağlıklı ve kaliteli et ve et ürünleri üretme, üllke hayvancılığının gelişimine katkı sağlama, hayvancılık ve et sektöründeki faaliyetleri ile ülke istihdamına katkı sağlama gibi politikaları izlemektedir.

20-01/18/et-ve-balik-kurumu.jpg

Et ve Balık Kurumu kombinalarında üretilen etlerin bir kısmı parçalanarak kemiksiz hale getirilip ya da gövde halinde toptan ve perakende satışı yapılmaktadır. Et ve Balık Kurumu genel müdürlüğü adresi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 51 Yüzüncüyıl Çankaya Ankara’dadır. Et ve Balık Kurumu’na 0312 284 36 70 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

ÇALIŞMA SAATLERİ

Et ve Balık Kurumu mağazaları 09.30-18.30 saatleri arasında çalışmaktadır. Et ve Balık Kurumu, cumartesi günleri de aynı saatlerde hizmet vermektedir. Et ve Balık Kurumu Pazar günleri kapalıdır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN