Her gün 3 saat 13 dakika video izliyoruz

Her gün 3 saat 13 dakika video izliyoruz

Pandemide artan internet trafiğiyle ortaya çıkan yavaşlama kullanıcıların zaman kaybetmesine neden oluyor. TurkNet, yaptığı peering anlaşmalarıyla, kullanıcıların ana internet trafiğine girmeden dijital platformlara doğrudan bağlanmasını sağlıyor. Bu yatırımların sonucunda da TurkNet, en popüler platformlar arasında yer alan Netflix ve Steam’e Türkiye’den en hızlı bağlantıyı sunan operatör oldu.

İnternet kullanıcıları zamanlarının büyük çoğunluğunu dijital platformlarda geçiriyor. We are Social Turkey’nin araştırmasına göre, kullanıcılar günde ortalama 3 saat 13 dakika video izliyor, zamanının 58 dakikasını ise oyun oynamaya ayırıyor. Dijital platformlardan bazıları zaman içerisinde diğerlerinin önüne geçiyor.

Gaming in Turkey’in konuya dair yayımladığı araştırmaya göre Türkiye’deki internet kullancıları aylık ortalama 8,5 saatini Netflix’te geçirirken, en çok kullanılan online oyun platformlarının başında ise Steam geliyor. Pandemiyle birlikte gün içinde artan internet trafiği ise kullancıların bağlantı aşamasında aksaklıklar yaşamasına neden oluyor. Yeni nesil telekom operatörü TurkNet, yaptığı peering anlaşmalarıyla, kullanıcıların ana internet trafiğine girmeden popüler dijital platformlarına doğrudan bağlanmasını sağlıyor.

İNTERNET TRAFİĞİNDEKİ AKSAKLIKLARA YENİ NESİL ÇÖZÜM

Netflix ve Steam tarafından erişim hızında birinci seçildiklerine dikkat çeken TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler konuya dair başarılarını şu sözlerle paylaşıyor: Dijital dünyada müşteri deneyimini iyileştirmek için TurkNet olarak 360 derecelik bir yaklaşım sergiliyoruz. Hem kendi içimizdeki süreçleri dijital hale getiriyor, hem de kullanıcının dijital dünyasını iyileştiriyoruz. Netflix ve Steam’e erişim hızları da bu yaklaşımın bir parçası. Sürekli geliştirme ve iyileştirmeler yaparak dünyanın en çok kullanılan platformlarına kullanıcılarımızın en yüksek hızlarla bağlanmasını sağlıyoruz.

11.jpgTurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler

HIZDAN ÖDÜN VERMEYENLERİN İNTERNETİ

Kullanıcılarını internet trafiğine sokmamak için önde gelen dijital platformlarla peering anlaşmaları imzaladıklarını ve özel yatırım alanları oluşturduklarını belirten Cem Çelebiler,

''Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerle Netflix ve Steam’in sitelerinde açıkladığı verilere göre Türkiye’den en hızlı bağlantıyı TurkNet Ailesi olarak biz sunuyoruz. Bu başarının ilk adımında dijital dünyayı sahiplenmemiz bulunuyor. Önceliğimiz her zaman kullanıcılarımıza maksimum hızlar sunmak. Bu çalışmalarımız sayesinde bağımsız hız ölçüm şirketi nPerf verilerine göre son iki yıldır, SpeedTest verilerine göre ise Eylül 2021 itibariyle Türkiye’nin en hızlı internetiyiz. Ayrıca taahhüt ve kota kaldırma gibi kullanıcı odaklı yaptığımız kişiselleştirilmiş yeniliklerle internet deneyimini farklılaştırıyoruz. Üstelik TurkNet olarak tüm süreci kullanıcıyı yormadan dijital ortamda yürütüyoruz'' dedi.

33.jpg

TURKNET HAKKINDA

1996 yılında kurulan TurkNet, birey ve işletmelerin, telekomünikasyon ihtiyaçlarını karşılamak üzere erişim, sabit telefon, özel sanal ağ, veri merkezi, bulut bilişim ve barındırma hizmetleri sunuyor. Ülkenin en güçlü, bağımsız yeni nesil telekom operatörü TurkNet, Türkiye’nin En Büyük 100 Bilişim Şirketi arasında yer alıyor. Yenilikçi ürünler sunmak için yerel, ulusal ve uluslararası bağlantılarını genişleten TurkNet, büyük ölçekli geniş bant ve fiber temelli altyapı yatırımları yapıyor. Yaygın, yedekli ve yüksek kapasiteli omurgasıyla, Türkiye'nin her bölgesindeki kişi ve kurumlara uygun, kaliteli ve güvenilir hizmetler sunuyor. Yatırımlarını ve yeniliklerini hız kesmeden sürdüren ve teknik uzmanlık ile koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinen TurkNet, Türkiye’deki telekom pazarının önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN