Back To Top
iDATA çalışma saatleri | iDATA saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

iDATA çalışma saatleri | iDATA saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

iDATA çalışma saatleri | iDATA saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?
- A +

iDATA çalışma saatleri bu kurumda işlem yaptıracak vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. iDATA çalışma saatleri kapsamında vatandaşlarımızın vize işlemlerini gerçekleştiriyor. Almanya ve İtalya vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilen kuruluş olan bu kurumla ilgili tüm bilgiler haberimizde. İşte detaylar…

iDATA çalışma saatleri vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız tarafından araştırılıyor. iDATA çalışma saatlerinde binlerce vatandaşımızın vize ve pasaport işlemlerini yapıyor. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından ülkemizde kurulan bu kurumla ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. İşte tüm bilgiler…

iDATA

iDATA 1998 yılında İstanbul’da Almanya ve İtalya vize başvurularının kabulü ve değerlendirilmesiyle ilgili kurulmuştur. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından kurulan bu kurum Ankara, İstanbul ve İzmir’de vize hizmetlerinin sağlanması için tek yetkili kurumdur.

İtalya Dışişleri Bakanlığı tarafından da İstanbul’da kurulmuştur. iDATA’nın İstanbul’da 3 tane, Bursa ve Trabzon’da da birer tane ofisi bulunmaktadır. İstanbul Gayrettepe’deki ofisi Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 127 Astoria Kuleleri Astoria AVM B2 Katı Esentepe Şişli’dedir. İstanbul Harbiye ofisinin adresi ise Cumhuriyet Caddesi, Dörtler Apartmanı No: 133 Harbiye Şişli’dedir.

20-01/14/idataa.jpg

İstanbul Altunizade’deki ofisi ise Altunizade Mahallesi Kısıklı Caddesi Shibuya Sokak Sarkuysan AK İş Merkezi Üsküdar’dadır. Bursa ofisi, Muradiye Mahallesi Çekirge Caddesi, No:31 Osmangazi’dedir. Trabzon’daki ofisi ise İnönü Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı Öztürkler Apartmanı No:309 Ortahisar’dadır. iDATA’ya 0850 460 05 80 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

iDATA’nın sorumlu olduğu hususlar şöyledir:

Başvuruyu yapan kişinin pasaportunu, doldurulmuş vize başvuru formunu, destek dokümantasyonunu ve geçerli ücretleri almak,

Almanya Büyükelçiliğine, İstanbul ve İzmir’deki Almanya Başkonsolosluğuna belgeleri teslim etmek,

İtalya için İstanbul’daki İtalya Başkonsolosluğuna belgeleri teslim etmektir.

ÇALIŞMA SAATLERİ

iDATA çalışma saatleri hafta içi 08.00-17.30 saatleri arasındadır. 12.30-13.30 saatleri arasında öğle tatili verilmektedir. Pasaport dağıtım saatleri ise hafta içi 08.00-17.30 saatleri arasındadır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN