Back To Top
İngiliz otomotiv devinden 106 milyar dolarlık uyarı

İngiliz otomotiv devinden 106 milyar dolarlık uyarı

 - Son Güncelleme: 05.07.2018 Perşembe 16:10
İngiliz otomotiv devinden 106 milyar dolarlık uyarı
- A +

İngiliz otomotiv devi Jaguar, hükümete uyarıda bulunarak Avrupa Birliği'nden çıkış sürecinde blokla iyi bir anlaşma yapılmaması durumda milyarlarca dolarlık kayıp yaşanacağını belirtti.

Jaguar CEO'su Ralf Speth, yaptığı açıklamada "kötü Brexit anlaşması" şirketin gelecek 5 yıldaki 106 milyarlık dolarlık harcamasını riske atacaktır dedi.

Speth, Britanya dışından gelecek parçalardaki gecikmeler ve ilave maliyetlerle şirketin yıllık karından 1.6 milyar kayıp yaşayacağını de sözlerine ekledi. Sert bir Brexit sonrasında benzer uyarıları BMW ve Airbus şirketleri de yapmıştı.

Açıklamanın Başbakan Theresa May'in AB ile yapacağı geleceğe dönük yapacağı ekonomik ilişkiler görüşmesinden önceki kritik kabine toplantısında yapılması da dikkat çeken bir ayrıntı. Jaguar, daha önce amiral gemilerinden olan Land Rover Discovery modelinin üretimini gelecek yılın ilk çeyreğinde Slovakya'ya kaydıracağını duyurmuştu.

 

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN