16.10.2019  13:49

İş Bankası çalışma saatleri | İş Bankası saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan İş Bankası’nın çalışma saatleri, banka müşterileri ve banka ile ilgili işi olanlar tarafından araştırılıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulan İş Bankası’nın saat kaçta açılıp kaçta kapandığı ile ilgili bilgiler karar.com’da…

+
-

Binlerce şubesi ile Türkiye’nin ve dünyanın önemli bankaları arasında olan ve Atatürk’ün girişimleriyle kurulan İş Bankası çalışma saatleri, şu sıralar çokça araştırılıyor. Burada işi olanlar İş Bankası’nın kaçta açılıp kaçta kapandığını merak ediyor. Tüm bu gelişmeler ise haberimizde…

İŞ BANKASI SAAT KAÇTA AÇILIYOR VE KAÇTA KAPANIYOR?

Hafta içi her gün sabah saat 09:00'da açılan İş Bankası, 12:30’da öğle tatiline giriyor. Çalışanların 13:30’a kadar öğle arası verdiği İş Bankası, bu saatten itibaren akşam saat 17:30’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Banka diğer bankalar gibi hafta sonu cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermiyor.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Ramazan ve Kurban Bayramı gibi dini bayramların hâricinde 1 Mayıs, 1 Ocak, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermeyen İş Bankası’nın Genel Müdürlüğü, Levent Mahallesi, Büyükdere Caddesi ve Meltem Sokak İş Kuleleri No: 4’ adresindedir.

19-10/16/is-bankasi.jpg

Genel Merkezi İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde olan İş Bankası’nın Genel Müdürlüğüne 0850 724 0 724 numaralı telefondan ulaşılıyor.

TARİHÇESİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBBM) yaptığı; “Vatanı kurtaracak ve yükseltecek tedbirlerin başında olarak, halkın doğrudan itibar ve itimadından doğup meydana gelen tam manasıyla modern ve milli bir banka kurulması…” sözlerinin ardından, Temmuz 1924’te Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla Türkiye İş Bankası A.Ş. faaliyetlerine başladı.

İş Bankası, bu şekilde Türkiye’nin ilk millî bankası olma özelliğini taşıyor…

Dünyanın en büyük 118. bankası olarak bin 350 şube, 6 bin bankamatik ve 24 bini gecik personeliyle hizmetlerini sürdüren, İş Bankası’nın Almanya’da İşbank AG ve Rusya’da İşbank Rusya isminde iki iştiraki daha bulunuyor.

GÜNÜN VİDEOSU

Depremzede anneden yürekleri dağlayan feryat

Başkale''deki depremde eşi ve çocukları hayatını kaybeden kadının feryadı, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

DİĞER HABERLER
Doğum günü pastası hastanelik etti
Mardin'de koronavirüs şüphesi
İnsanlar dünden beri dışarıda kalıyorlar
Çocuklarımız kime emanet!
Pilot adliyelik
'Art Alan' sergisi Manisa'da
Çocuklara bagajda balık istifi!