Back To Top
İzban çalışma saatleri | İzban saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

İzban çalışma saatleri | İzban saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

İzban çalışma saatleri | İzban saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?
- A +

İzban çalışma saatleri vatandaşlarımızın merak ettiği konular arasında. İzmir ulaşımında önemli bir role sahip olan İzban çalışma saatleri kapsamında her gün binlerce yolcu tarafından kullanılıyor. 2010’dan beri faaliyet gösteren bu kurumla ilgili tüm bilgiler haberimizde. İşte detaylar…

İzban çalışma saatleri bu ulaşım aracını kullanacak vatandaşlarımız tarafından araştırılıyor. İzmir’de yaşayan vatandaşlarımız, İzban çalışma saatlerini öğrenerek ilk ve son sefer hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Günümüzde 40 istasyonu bulunan bu trenle ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. İşte tüm bilgiler…

İZBAN

İzban, İzmir Aliağa-Selçuk arasında banliyö hattında hizmet vermektedir. Ülkemizin havalimanı bağlantılı, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biri olan İzban, TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ortaklıklarıyla 30 Ağustos 2010’da kurulmuştur.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

İlk kurulduğunda 31 istasyonu bulunan İzban, Hilal ve Torbalı hattının açılmasıyla istasyon sayısı 38’e çıkmıştır. Ardından Sağlık ve Selçuk istasyonları devreye girmiş ve istasyon sayısı 40’a çıkmıştır. Şuanki hat uzunluğu 136 kilometreyi bulan İzban hattı proje tamamlandığında 185 kilometreye ulaşacaktır. İzban’a 0232 398 32 32 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

20-01/16/izban.jpg

ÇALIŞMA SAATLERİ

İzban hafta içi her gün 05.20- 01.23 saatleri arasında hizmet veriyor. Hafta sonları da aynı saatlerde hizmet veren İzban, resmi tatillerde de hizmetini sürdürüyor. Ancak resmi tatillerde çalışma saatleri değişiklik gösterebiliyor.

e
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN