Back To Top
KOBİ'lere 20 milyar liralık finansman desteği

KOBİ'lere 20 milyar liralık finansman desteği

 - Son Güncelleme: 10.01.2019 Perşembe 13:44
KOBİ\'lere 20 milyar liralık finansman desteği
- A +

KOBİ'lere destek paketinin ayrıntıları belli oldu. 20 milyarlık destek paketinin Hazine'ye etkisi olmadığını belirten Bakan Albayrak, KOBİ Değer Kredisi'nin 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faizle verileceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen KOBİ Değer Kredisi tanıtım programına katıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 13 bankanın katılımı ile 20 milyar liralık KOBİ Değer Kredisi destek paketinin hayata geçirildiğini açıkladı. 

Albayrak, burada yaptığı konuşmada, "Son 3-4 ayda yaşadığımız süreç ve bunun çıktıları dengelenme sürecinin adım adım devam ettiğini gösteriyor." dedi. Ekonomideki yıl sonu hedeflerini değerlendiren Albayrak, "Enflasyon, kur, faiz ve CDS primlerinde sağladığımız iyileşme ile 2018 hedeflerimizi tutturduk, 2019 motivasyonumuzu üst seviyeye taşıdık." diye konuştu.

KOBİ'LERE 6 AY ÖDEMESİZ KREDİ

KOBİ Değer Kredisi'nin detaylarını paylaşan Albayrak, şunları kaydetti: "13 bankamızın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketimizle, işletmelerimize finansman desteği başlatıyoruz. Başta imalatçı ve ihracatçılarımız olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan KOBİ'lere uygun şartlarda finansman sağlıyoruz. Toplam 20 milyar liralık paketin tüm KOBİ'lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verilecektir. KOBİ Değer Kredisi 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faizle verilecek."

Albayrak, KOBİ Değer Kredi paketinin Hazine'ye etkisi olmadığını bildirdi.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN