Back To Top
Merkez Bankası toplantısı saat kaçta? TCBM'nin toplantısından faiz indirimi kararı bekleniyor

Merkez Bankası toplantısı saat kaçta? TCBM'nin toplantısından faiz indirimi kararı bekleniyor

Merkez Bankası toplantısı saat kaçta? TCBM\'nin toplantısından faiz indirimi kararı bekleniyor
- A +

Merkez Bankası toplantısı bugün saat 14.00'da gerçekleşecek. TCBM'nin toplantısında faiz indirimi kararının alınması bekleniyor. Piyasaların yakından takip edeceği toplantı sonrası ekonomide ne gibi değişikliklerin olacağı merak konusu...

Bugün gerçekleşecek Merkez Bankası toplantısında, faiz indirimi olup olmayacağı yönünde açıklamalar konuşulacak. Piyasalarda indirim beklentisi var. TCMB'nin faiz indirimi kararlarının süreceği düşünülüyor.

Merkez Bankası Toplantısı, bugün gerçekleştirilecek olan faiz açıklaması dolayısıyla büyük önem arz ediyor. Politika faizinde gerçekleşecek olan değişim, piyasaları yakından ilgilendirecek.

MERKEZ BANKASI TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Merkez Bankası toplantısı bugün (12 Eylül 2019) saat 14:00'te gerçekşeştirilecek.

Ekonomistler, temmuz ayındaki güçlü faiz indiriminin ardından bu ayki toplantıda da politika faizinin 250-275 baz puanlık düşüşle yüzde 17-17,25'e indirileceğini öngörüyor.

MERKEZ BANKASINDAN FAİZ İNDİRİMİ BEKLENTİSİ

Ekonomist Kadriye Kavas, "Piyasa indirim beklentisi 250 ila 275 baz puan aralığında yoğunlaşmış olmakla birlikte, benim beklentim de piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizinde 275 baz puanlık indirimle yüzde 19.75 seviyesinden yüzde 17 seviyesine çekilmesi yönünde" dedi.

"Kurlardaki stabil seyrin yanı sıra maliyet baskılarının azalmasıyla düşen enflasyonun, faiz indirimlerinin ana gerekçesi olduğunu" vurgulayan Kavas, "Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) yılın kalan iki toplantısında da faiz indirimlerine devam edebileceğini" vurguladı.

Kavas şöyle devam etti: "Küresel gelişmelerin yanı sıra jeopolitik gelişmeler de önümüzdeki süreçte belirleyici olmaya devam edecek."

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN