Back To Top
Moody's Türkiye beklentilerini açıkladı: Ekonomi yüzde 2 küçülecek

Moody's Türkiye beklentilerini açıkladı: Ekonomi yüzde 2 küçülecek

 - Son Güncelleme: 12.04.2019 Cuma 21:55
Moody\'s Türkiye beklentilerini açıkladı: Ekonomi yüzde 2 küçülecek
- A +

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Çarşamba günü açıklanan reform programının ardından Türkiye beklentilerini açıkladı. Moody's yayınladığı raporda, Türkiye'de enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olmasının, ekonomide ise yüzde 2 küçülme beklendiğini ifade edildi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye beklentilerini açıkladı. Moody's, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Çarşamba günü açıkladığı 2019 yılı reform programının sınırlı içerik ve detay sunduğunu ve yapısal sorunların devam ettiğini belirtti.

Moody’s bugün yayınladığı raporunda enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olmasını, ekonomide yüzde 2 küçülme beklediğini ifade etti.

"REFORM PROGRAMI İKNA ETMEDİ"

Moody's değerlendirmesinde ayrıca "Bakan Albayrak’ın çarşamba günü açıkladığı reform programı bir dizi önemli politika alanında çok az detay sağlıyor. Bütçe tedbirleri için detay veya spesifik takvim yer almadı" notuna da yer verildi.

"BÜTÇE AÇIĞI TAHMİNLERİ AŞABİLİR"

Resesyon öngören baz senaryoya bağlı olarak bu yıl bütçe açığının yüzde 3.3 ile hükümetin tahminlerinden daha fazla olması öngörülen raporda hükümetin ilk belirlediği bütçe açığı hedefine ulaşmak için harcama ve gelir ayarlamaları yapacağı ifade edildi.

Moody’s ayrıca Türk bankacılık sistemindeki takipteki kredilerin (NPL) gerçek seviyesini gösteren bir şeffaflık bulunmadığını belirtti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN