Back To Top
Moody's: Türkiye'de ekonomik koşullar yıl boyu zorlu olabilir

Moody's: Türkiye'de ekonomik koşullar yıl boyu zorlu olabilir

 - Son Güncelleme: 13.05.2019 Pazartesi 15:25
Moody\'s: Türkiye\'de ekonomik koşullar yıl boyu zorlu olabilir
- A +

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody's, Türkiye'deki ekonomik koşulların yıl sonuna kadar zorlu geçebileceği değerlendirmesinde bulundu.

Moody’s gelişmekte olan piyasa ekonomilerine ilişkin bugün yayınladığı raporunda Güney Afrika ve Türkiye’deki zayıf veya kötüleşen makroekonomik ortamların tüketici güvenini olumsuz yönde etkilemeye devam edeceğini ifade etti.

YIL SONUNA KADAR DEVAM EDEBİLİR

Raporda ayrıca "Türkiye tüketici sektöründeki koşullar, süregelen makroekonomik zayıflık, döviz kurundaki oynaklık, yüksek enflasyon ve politika belirsizliğinin etkisiyle 2019 boyunca ve 2020 yılı başlarında zorlu olmaya devam edebilir" denildi.

Raporda ayrıca, Türkiye’nin zayıflayan ekonomisinin şirket ve altyapı sektörü için zorlu işletme temelleri ortaya koyarak yüksek faiz oranları ve krediye erişimdeki zorlukları yansıttığı belirtildi.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN