Back To Top
Petrolde Brexit baskısı

Petrolde Brexit baskısı

 - Son Güncelleme: 23.08.2019 Cuma 00:34
Petrolde Brexit baskısı
- A +

Brent petrol fiyatları, ABD stoklarında görülen beklenti üzerindeki düşüş etkisiyle 60 doların üzerinde tutundu, ancak küresel ekonomik durgunluk endişeleri, artışı sınırladı.

Financial Times (FT) gazetesi, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşma olmadan ayrılmasının (Brexit) acil petrol rezervleri üzerinde de olumsuz etkisi olacağını yazdı. Gazeteye göre bu durumda Birleşik Krallık’ın rezervleri yüzde 50’den fazla azalacak.

Birleşik Krallık petrol endüstrisi de, ABD ve Birleşik Krallık ile İran arasındaki gerginliklerin, Ortadoğu’dan petrol nakliyesine önemli bir tehdit oluşturduğu uyarısı yaptı. Gelişmeler etkisiyle Türkiye’de akaryakıt fiyatlarını belirmede ölçüt olarak kullanılan Brent ham petrolü, yüzde 0.12 düşüşle 60.23 dolardan, ABD hafif petrolü yüzde 0,18 artışla 55.7 dolardan işlem görüyor. Metal fiyatları, yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Temmuz ayı toplantısı notlarını beklerken düştü ancak altın  bin 500 doların üstüne tutundu.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN