Son dakika! Erdoğan'dan bayram ikramiyesi açıklaması

Son dakika! Erdoğan'dan bayram ikramiyesi açıklaması

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye bayram ikramiyesi 1100 olarak kararname ile geçireceğiz.

Cumhurbaşkanı, Erdoğan 11 Nisan’da yaptığı açıklamada 2018 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde 1.000 TL olarak verilen emekli ikramiyelerinin bu yıl enflasyon oranında artırılacağını açıklamıştı. 

“KARARNAME İLE GEÇİRECEĞİZ”

Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada “Emekliye bayram ikramiyesini 1100 TL olarak kararname ile geçireceğiz” ifadelerini kullandı. 

Emekli bayram ikramiyesine, ilk ödendiği 2018’den bu yana yaşanan enflasyon kadar zam yapılması halinde bin liralık ikramiye bin 503 liraya çıkacaktı. 

Yaklaşık 12.5 milyon emekli ile dul ve yetime 2018 yılından bu yana her Ramazan ve Kurban bayramında biner lira bayram ikramiyesi veriliyor. Bugüne kadar 3 Ramazan, 3 de Kurban bayramında olmak üzere toplam 6 bayram ikramiyesi ödendi. 

2018 yılından bu yana 6 bayramda emekli, dul ve yetimlerle diğer hak sahiplerine toplam 64.2 milyar lira bayram ikramiyesi ödendi. Bu da emeklilere her bayramda yaklaşık 11 milyar TL, yılda da 22 milyar lira ikramiye ödendiğini gösteriyor. 

Emekliler ve malullük aylığı alanlara Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner TL ikramiye ödeniyordu. Dul ve yetim aylığı alanlara ise uygulanan ölüm aylığı oranında bayram ikramiyesi veriliyordu. 

EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİYOR? 

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri 

Şehit yakınları ve gaziler 

Ölüm aylığı alanlar 

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar 

Geçici köy korucuları 

Şeref aylığı alanlar 

Şampiyon sporcular 

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri 

Terörden zarar gören siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN