Back To Top
Son dakika haber! Tapu harçlarına indirim geldi | Ekonomi

Son dakika haber! Tapu harçlarına indirim geldi | Ekonomi

 - Son Güncelleme: 15.03.2017 Çarşamba 13:52
Son dakika haber! Tapu harçlarına indirim geldi | Ekonomi
- A +

Milyonları ilgilendiren son dakika haberi geldi... 30 Eylül'e kadar tapu harçlarında indirim yapıldı. Tapu harçları binde 20'den binde 15'e indirildi.

Son dakika müjdesi az önce geldi. Resim Gazete'de yayınlanan düzenlemeye göre, konut ve iş yeri satışlarında alınan tapu harçları binde 20'den binde 15'e indirildi. Düzenleme Eylül ayına kadar geçerli. 

Bakanlar Kurulu, banka ve finansman şirketleri dışında yurtdışından sağlanan kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kesintisini, vadesi bir yıla kadar olanlarda yüzde 1 olarak belirlerken bir yıldan uzun vadeli kredilerde sıfırladı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre, söz konusu karar fiduciary işlemleri kapsamıyor.

TAPU HARÇLARI DÜŞÜRÜLDÜ

Aynı kararda yer alan diğer bir maddeye göre, tapu işlemleri üzerinden yüzde 0.20 nispetinde alınan tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar yüzde 0.15 olarak uygulanacak.

Kararın damga vergisi ile ilgili düzenlemesiyle de yüzde 0.94 olarak uygulanan kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi hizmet sözleşmelerinden alınan damga vergisi oranı sıfırlandı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN