17.02.2020  06:10

Teknopark'ta maaşlarını alamayan işçiler eyleme başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün ikinci etabını açtığı Teknoparkta, paralarını alamadığı inşaat alanında eylem yapan işçiler, tesislerden çıkarıldı.

+
-

Pendik’te yapımı süren İstanbul Teknopark’ta, alacaklarını tahsil edemeyen ve inşaattan çıkmayan 20’den fazla işçi bugün dışarı çıkarıldı. Polisler tarafından inşaat alanının dışına çıkarılan işçilere yeniden içeri alacağız denildi. İçeriye alınmayan işçiler eyleme başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir bölümünün açılışını yaptığı, Pendik’te 2.5 milyon metre karelik alanda yapımı süren Teknopark’ta, Teknopart’ta iki firma, 50 bin metrekarelik bir alandaki “kaba inşaatın” yapımı için anlaşma imzalamıştı. Ancak bir süre sonra taşeron firma ile diğer firma arasında anlaşmazlık çıktı. Müteahhitlerden Ali Dikmen, 120 işçisinin maaşının ödemesinin yapılmadığını bunun yanı sıra 500 bin TL’lik teminat çeki ile inşaat alanında bulunan ve yaklaşık 2 milyon TL’yi bulan inşaat malzemelerine de el konulduğunu söylemişti. 

20-02/17/1-1581920205.jpg

Bunun üzerine 20'ye yakın işçi inşaat alanında kalmaya başlamıştı. Çıkarsak bir daha içeriye giremeyiz ve malzemelerimizi alamayız diyen işçler dün akşam polis tarafından inşaat alanında çıkarıldı. İnşaat alanı dışına çıkarılan işçiler eylem başlattı. Malzemelerin de içeride kaldığını belirten işçiler haklarını alana kadar eyleme devam edeceklerini bildirdi. 

İSTANBUL/ANKA 

 

DİĞER HABERLER
PTT'den flaş koronavirüs kararı
Bir acı kayıp daha
İstanbul'da bin lira kuyruğu
Türkiye, Cemil Hoca'sını uğurladı
CHP'den yardım kolisi tepkisi
Tren kazasında oğlunu kaybeden anneye dava
2 bin 682 yataklı hastane açılıyor