Back To Top
THY'den İstanbul Havalimanı açıklaması: Ortaklık için bir kararımız yok

THY'den İstanbul Havalimanı açıklaması: Ortaklık için bir kararımız yok

 - Son Güncelleme: 14.02.2019 Perşembe 15:40
THY\'den İstanbul Havalimanı açıklaması: Ortaklık için bir kararımız yok
- A +

THY, İstanbul Havalimanı'na ortak olacaklarına dair çıkan haberlere ilişkin yaptığı açıklamada "Bahsi geçen haber gerçeği yansıtmamakta olup, İstanbul Havalimanı'na ortak olmaya ilişkin Yönetim Kurulu'muzun herhangi bir değerlendirmesi ve kararı bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı'na ortak olacaklarına dair çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

THY'nin Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklaması şöyle: "12 Şubat 2019 tarihinde Gazete Duvar ve Cumhuriyet Gazetesi internet sitesinde çıkan haberde, Ortaklığımızın İstanbul Havalimanı'na hissedar olacağı ve ciddi bir borç yükünün Ortaklığımıza devredileceğine dair ifadeler tespit edilmiştir.

Bahsi geçen haber gerçeği yansıtmamakta olup, İstanbul Havalimanı'na ortak olmaya ilişkin Yönetim Kurulu'muzun herhangi bir değerlendirmesi ve kararı bulunmamaktadır. Ortaklığımız, operasyonlarımızın sorunsuz devam edebilmesi için İstanbul Havalimanı'na geçiş sürecine ve mevcut filo büyümesi ile ilgili yatırımlarına odaklanmış durumdadır."

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN