Back To Top
TOKİ 100 bin sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek? Sosyal konut projesi kura tarihi

TOKİ 100 bin sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek? Sosyal konut projesi kura tarihi

TOKİ 100 bin sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek? Sosyal konut projesi kura tarihi
- A +

TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekiminin ne zaman yapılacağı başvurusunu gerçekleştiren binlerce kişi tarafından merak konusu oldu. Projeye başvurular 15 Ocak 2020 tarihinde tamamlanacak. Başvuruların ardından TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? sorusunun yanıtı açıklanacak. İşte detaylar...

Türkiye'nin 81 iline inşa edilecek 100 bin sosyal konuttan birine sahip olmak amacıyla başvurularını tamamlayan vatandaşlar, kura çekiminin ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından sürdürülen proje kapsamında başvuruların toplanmasının ardından gerçekleştirilecek ihaleyle şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek ve ardından sahipleri arasında "Hak Sahibi Belirleme" kurası çekilecek. Peki TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kura çekimi hangi tarihte yapılacak?

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

TOKİ başvuruları 15 Ocak 2020 gününe kadar devam ediyor. Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte yapılacak kura çekilişinin ardından vatandaşlar, son işlemlerin gerçekleştirilmesi için şubelere davet edilecek.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ

TOKİ başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar için kura çekiliş tarihi, son başvuru günü olan 15 Ocak tarihinin ardından duyurulacak.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ başvuru şartları şu şekilde olacak;

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan "HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ" ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN