Back To Top
TOKİ'nin Şanlıurfa'daki projesi için kura çekimi! Şanlıurfa TOKİ konutları

TOKİ'nin Şanlıurfa'daki projesi için kura çekimi! Şanlıurfa TOKİ konutları

 - Son Güncelleme: 03.08.2018 Cuma 16:47
TOKİ\'nin Şanlıurfa\'daki projesi için kura çekimi!  Şanlıurfa TOKİ konutları
- A +

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) Şanlıurfa'daki Akabe TOKİ Evleri projesindeki 72 konut için kura çekildi.

Şair Nabi Kültür Merkezinde noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde, ismi çıkan hak sahipleri büyük mutluluk yaşadı. TOKİ Proje Koordinatörü Hüseyin Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2+1 dairelere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Kura çekiminin noter huzurunda şeffaf bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Ayhan, şöyle konuştu:

"Şanlıurfa merkez Akabe TOKİ Evleri projesi kapsamında 319 konut bulunuyor. Bunun daha önceden 247'sinin sözleşmesini emekli vatandaşlarımızla imzaladık. Kalan 72 konuta kura çekimi gerçekleştirdik. Başvuru sayımız bin 265 kişi. Bunların 117'si daha önceden TOKİ'den konut aldığından, eşiyle çift başvuru yaptığından şartlara uymadığı için eledik. Bin 148 kişi kuraya katılmaya hak kazandı. 9-14 Ağustos tarihleri arasında 72 hak sahibimiz bankaya gidip sözleşmelerini imzalayacak."

Ayhan, TOKİ'nin Şanlıurfa Maşuk bölgesindeki açık satışlarının devam ettiğini anımsatarak, "Bunun yanında kentsel dönüşüm projesi kapsamında 2 projemiz hayata geçmek üzere. Şanlıurfa'da konuta ihtiyaç çok fazla, inşallah TOKİ Başkanlığımızın ileriki dönemlerde daha çok yatırım yapacağına inanıyorum." dedi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN