Back To Top
Varlık Fonu Genel Müdürü'nden milletvekillerine: Varlık Fonu'nu ailem de anlamadı

Varlık Fonu Genel Müdürü'nden milletvekillerine: Varlık Fonu'nu ailem de anlamadı

 - Son Güncelleme: 17.10.2019 Perşembe 11:42
Varlık Fonu Genel Müdürü\'nden milletvekillerine: Varlık Fonu\'nu ailem de anlamadı
- A +

Türkiye Varlık Fonu raporları ilk kez Meclis'e sunuldu. Denetim raporlarıyla ilgili milletvekilleri kaygılarını anlatırken, TVF Genel Müdürü Sönmez "Varlık Fonu'nu henüz ailem dahil birçok kişi anlamadı. TVF banka değildir, Hazine değildir, Merkez Bankası değildir, özelleştirme idaresi değildir" ifadelerini kullandı.

Türkiye Varlık Fonu (TVF) raporları ilk kez Meclis'e sunuldu. TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, Varlık Fonu'nu ailesi dahil birçok kişinin henüz anlayamadığını açıkladı.

Sözcü'nün haberine göre, Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) bağımsız denetim raporları kurulduğu 2016 yılından bu yana ilk kez TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunuldu. 2016 ve 2017 yılı denetim raporlarının tartışıldığı komisyonda 2018 yılı raporları da istendi.

"TVF SAYIŞTAY TARAFINDAN DENETLENMELİ"

TVF Genel Müdürü Sönmez, 2018 yılı denetim raporlarını da kasım ayına kadar Meclis'e getireceklerini belirtirken, MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı, TVF'nin bir kamu kurumu olduğunu, bu nedenle denetimin bağımsız kurumlarca değil kamu adına denetim yapan Sayıştay tarafından yapılması gerektiğini, bu konuda adım atılmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Genel Müdür Sönmez, TVF'yi ailesi dahil birçok kişinin henüz anlayamadığını belirtirken milletvekillerine TVF'yi "TVF banka değildir, Hazine değildir, Merkez Bankası değildir, özelleştirme idaresi değildir" diyerek anlatmaya çalıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN