Yeni BMW X3 Casuslara Yakalandı, Büyüdüğünü Görenler Fiyatlar Ne Olacak Dedi

Yeni BMW X3 Casuslara Yakalandı, Büyüdüğünü Görenler Fiyatlar Ne Olacak Dedi

Çoğu otomobil üreticisinin yeni içten yanmalı motor geliştirmeyi bıraktığı günümüzde BMW yeni motorlar geliştirmeye devam edeceğini söyleyerek şaşırtmıştı. Casus kameralarına yakalanan yeni görsellerde ise Yeni Nesil BMW X3'ün prototipi görüntülendi. Görüntülenen hybrid prototipler akıllara eskisinden iyi mi sorularını getirirken bilinen ve tahmin edilen detaylar ise haberimizde yer alıyor.

BARAN BEKİ | KARAR

Yeni nesil BMW X3 yaklaşık 2 hafta önce kamuflajı ile casus fotoğrafçılara yakalandı ve görünen o ki ailenin tatlı kardeşi biraz boy atmış, hybrid etkeni nedeniyle muhtemelen kilo da almıştır. Yeni nesil X3 prototipleri her ne kadar kamuflajları üzerlerinde olsa da bir önceki nesil ile olan benzerlikleri nedeniyle belli başlı tahminlerde bulunulabiliyor. Genel anlamda büyümüş ve daha uzamış olan bu yeni X3'ün 2023 sonunda tanıtılması, 2024 yılında, 'Neue Klasse' platformunun tanıtılmasından 1 yıl önce satışa sunulması bekleniyor.

2-002.jpg

IZGARALAR KÜÇÜLMÜŞ GİBİ

Ön tarafa gelindiğinde BMW bu sefer o ızgaraları biraz küçültmüş gibi. Pek çok kişi de anlam veremiyor bu ızgaraların büyümesine zaten, hele ki bu otomobil tamamen elektrikli olacaksa o ızgaraların kapalı olması fikri zaten çirkinleşmeye başlayan bu büyük ızgara modasının, bu tatlı kardeşe yansıması ve çirkin olması demek olacaktı ama kimin umurunda değil mi? Öte yandan BMW'nin yeni otomobilleri eskilerine göre her ne kadar daha kaba dursa da (Yeni BMW 7 Serisi) metrelerce öteden baksanız da bu otomobilin bir BMW olduğunu kolaylıkla anlayabileceksiniz.

5.jpg

ÜÇ FARKLI VARYANTI OLACAK

Maalesef ki arka taraftaki detaylar pek anlaşılamıyor fakat 7 ve X7 serisinde olan radikal değişimden sonra, ön ve arka farlarda tamamen farklı bir tasarım olabileceği iddiaları dolaşıyor, pek de şaşırmamak lazım BMW seviyor her modelde bunlarla oynamayı, keşke başka şeylere de el atsalar. Bir diğer yandan arka taraftan çıkarılabilecek başka bir detay ise otomobilin zaten CLAR platformunun bünyesinde bulunması nedeniyle çıkacak olan varyantların hepsinde elektrikli bir motor olması bekleniyor tahminlere göre de üç farklı varyant olacak. Belirtmekte de fayda var şuan otomobil üzerinde bulunan farların, özellikle de arka stopların geçici olması ihtimali çok yüksektir, hemen beklentileri düşürmeyin.

1-001.jpg

HYBRİD VE TAM ELEKTRİKLİ VERSİYONLAR YOLDA

Tahminlere göre bu otomobil hafif hybrid, plug-in hybrid ve tam elektrikli olan versiyonlara sahip olacak ve bahse girmek istemem ama bu otomobilin, ızgaralarının kapatılması halinde çok çirkin olacağı kanısındayım. BMW iX gibi çok güzel tasarıma sahip bir SUV varken umarız bu ızgaralar kapanmaz.

İçten yanmalı motor seçeneklerinde ise henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor fakat tahminlere göre benzer içten yanmalı motorlar kullanılacak. Bunlardan en göze batanı ise muhtemelen eski BMW X3 M'de kullanılan 3 litrelik turboşarjlı versiyonunun alternatifi olacak. Aynı M3'de kullanılan motora sahip olan eski X3 M muhtemelen bu versiyonun bir hybrid alternatifine sahip olacak ve eskisi gibi adından söz ettirecek.

4.jpg

ESKİSİNDEN DAHA PAHALI OLACAK

İç tasarımla ilgili herhangi bir fotoğraf çekilemezken yeni nesilde gelecek olan ve gelmiş (BMW iX) BMW'lerden gördüğümüz kadarıyla bu otomobilin de içi son teknoloji bilgi-eğlence sistemleri ve büyük, kavisli ekranlarla donatılacak. Fiyatlar hakkında bir yorum yapmak için çok erken fakat bu otomobilin kesinlikle bir önceki versiyondan daha pahalı olacağını, üzerinde gelecek hybrid özellikler ve BMW'nin yeni imajı olan daha büyük, daha teknolojik eklentileriyle kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu otomobilin rakipleri ise Audi Q5 ve Mercedes GLC olacak, peki onlardan daha iyi olacak mı sorusu ise ancak otomobil çıktığında cevaplanacak.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN