Back To Top
Yerlilere faiz indi üretim gaza geldi

Yerlilere faiz indi üretim gaza geldi

Yerlilere faiz indi üretim gaza geldi
- A +

Kamu bankalarının taşıt kredisi indirimiyle otomotiv sektörü yeniden nefes aldı. Yerli modelleri kapsayan faiz indirimiyle toplam pazarın 450 bin adetlere ulaşacağı tahmin ediliyor. Fiat Marka Direktörü Aytaç “Tofaş Fabrikası, yaşanan olumlu gelişmeler doğrultusunda üretime hız verdi” dedi.

Otomotiv sektörünü oldukça hareketlendiren faiz indirimi Türkiye’de üretim yapan markaları harekete geçirdi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aldıkları ortak kararla, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları için taşıt kredisi faiz oranlarını yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasına çekti. Kısa bir süre önce üretime planlı olarak ara vermeyi düşünen Fiat ise kararla birlikte gaza bastı.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç “Yaşanan gelişmeler yılın son bölümünde pazara önemli bir hareketlilik getirecek ve pazarı büyütecektir. Bu doğrultuda, yıl sonunda pazarın 450 bin adedin üzerine çıkmasını bekliyoruz. Fiat markası olarak satışını gerçekleştirdiğimiz otomobil ve ticari araçların yüzde 95’i yerli üretim modellerden oluşuyor. Markamıza ait modellerin üretimini gerçekleştiren Tofaş Fabrikası, yaşanan olumlu gelişmeler doğrultusunda üretime hız verdi” diye konuştu. Aytaç konuşmasına şöyle devam etti: “Yılın son çeyreğine girerken taşıt sahibi olmak isteyen tüketicilerin bu fırsattan azami oranda yararlanmasını istiyoruz. Ekim ayında Fiat showroomlarında her bütçe ve ihtiyaca uygun farklı ödeme seçenekleriyle çok özel fırsatlar tüketicileri bekliyor.” Aytaç, 1 Ekim’den itibaren yerli üretimde Euro 6D emisyon seviyesine geçtiklerini ve bu kapsamda dizel motorlu Fiat marka araçların tamamının SCR adı verilen Seçici Katalitik İndirgeyici emisyon azaltma sistemiyle donatıldığını da sözlerine ekledi.

Doblo ve Fiorino modellerini tercih eden tüketiciler 120 bin TL tutar ve 60 aya kadar vadeli taşıt kredisine yüzde 0,49 faiz oranıyla sahip olabilecekler. Egea Sedan, Egea HB ve Egea SW modellerini tercih eden tüketiciler ise 120 bin TL’lik tutar ve 30 aya kadar vade seçeneğiyle yine yüzde 0,49 faiz oranıyla ulaşabilecek.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN