Back To Top
Yurt dışından gelen ürünlere vergi muafiyeti kaldırıldı

Yurt dışından gelen ürünlere vergi muafiyeti kaldırıldı

 - Son Güncelleme: 15.05.2019 Çarşamba 14:12
Yurt dışından gelen ürünlere vergi muafiyeti kaldırıldı
- A +

Yurt dışından getirilen ürünlere uygulanan vergi muafiyeti kaldırıldı. Buna göre AB ülkelerinden getirilen ürünlere yüzde 18, diğer ülkeler için ise yüzde 20 vergi uygulanacak. Karardan en fazla Amazon ve Alibaba gibi firmalar etkilenecek.

Amazon, Alibaba gibi uluslar arası elektronik ticaret şirketlerinden sipariş edilerek korgayla gönderilen ve bedeli 22 euroyu aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırıldı.

YÜZDE 20 VERGİ UYGULANACAK

Habertürk'te yer alan habere göre, Avrupa Birliği ülkelerinden getirtilen ürünlere yüzde 18, diğer ülkelerden getirtilenlere yüzde 20 oranında gümrük vergisi uygulanacak.

VERGİ MUAFİYETİ KALDIRILDI

Posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gönderi başına bedeli 75 euroya kadar olan ürünlere sağlanan vergi muafiyetinde, limit önce 30 euroya, 2016 yılında da 22 euroya indirilmişti.

Şimdi posta ve kargo yoluyla gelen tüm gönderilere, bedeli ne olursa olsun yüzde 18-20 oranında gümrük vergisi uygulanacak. Karar 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN