Zelzele yaratacak dolar tahmini! Dolar kuru 11 lira birden çakılacak diyerek tarih verdi

Zelzele yaratacak dolar tahmini! Dolar kuru 11 lira birden çakılacak diyerek tarih verdi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Dolar için 10 TL seviyesi konuşulurken bu durumun gerçekçi olmadığını belirten İslam Memiş dolardaki gelişmeleri aktardı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar…

İslam Memiş dolar hakkındaki gelişmeleri aktardı. Dolarda yaşanan geri çekilmenin sonuna geldik diyen Memiş, doların ne kadar olacağını belirtti. Dolar için 10 TL seviyesini gerçekçi olmadığını aktaran İslam Memiş Mart ayını işaret etti. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın açıklaması sonrasında dolar fiyatlarının hızlı bir düşüş yaşadığını aktaran Memiş, dolar fiyatının hem yatırımcıların hem de üreticilerin gündeminde olduğunu belirtti. Dolar endeksinin Haziran ayından bu yana en büyük düşüşü yaşadığını aktaran Memiş, dolar kurunun ilerleyen aylarda nasıl şekilleneceğini aktardı. Dolar hakkında önemli açıklamalarda bulunan İslam Memiş, yükseliş trendinin sonuna gelindiğini söyledi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar…

DOLARDAKİ SON DURUMU AÇIKLADI

FED faiz artışlarına yavaşladığını dile getiren İslam Memiş, dolarda hızlı bir geri çekilme yaşandığını vurguladı. Yükseliş döneminin yavaş yavaş sonuna gelindiğini dile getiren Memiş, doların anavatanındaki gelişmelerin önemli bir yere sahip olduğunu aktardı. Dolar endeksinin bu hafta içerisinde biraz daha girileceğini ifade eden Memiş, miktar alımının ve baskı lamanın hala devam ettiğini vurguladı. Dolar fiyatının Ocak ayı itibariyle aşağı yönlü trend içerisine gireceğini vurgulayan Memiş, bunun düşüş anlamına geldiğinin düşünülmemesi gerektiğini ifade etti. Şimdilerde gereğinden yüksek bir rakamda bulunduğumuzu ifade eden Memiş, dolar endeksinin 114,70 seviyesinde. Dolar/TL kuru 18,70 lira seviyesinde olduğunu söyledi.

İslam Memiş açıkladı

DOLAR 10 TL Mİ OLACAK?

Dolar endeksinin hızlı bir şekilde gerilediğini dile getiren Memiş, Türkiye'de bu durumu görülmediğini belirtti. Memiş, bu nedenle daha hızlı bir gerileme değil de aşağı yönlü bir trendin ocak ayından itibaren devam edeceğini söyledi. Kamuoyunda 10 TL gibi rakamların dolaşmasının da manipülasyondan başka bir şey olmadığına aktaran İslam Memiş, öyle bir rakam yok ifadelerini kullandı.

Dolar fiyatının ilk başta 18 TL seviyesinin altında olması gerektiğini dile getiren Memiş, Enflasyon ve politika faizinin düştüğünün altını çizdi. FED'in bir hamlede bulunmadığını aktaran Memiş, Mart ayı itibariyle 16'lı rakamların görülebileceğini belirtti. Memiş, 16 seviyesinin altına düşmek için farklı hikayelerin olması gerektiğini aktardı.

Şimdiden 3 ay sonrası için konuşmadım imkansız olduğunu aktaran Memiş, neler değişeceğini kimsenin bilmediğini ifade etti. İslam Memiş, dünya genelinde yaşanan ekonomik krizler piyasa durumları gibi etkilerle birlikte virüslerinde Dolar kuru üzerinde etkili olduğunu söyledi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN