09.04.2020  17:43
KAYNAK: 
KARAR.com

Ekrem İmamoğlu'nu tehdit eden Tuna Görgünoğlu hakkında CHP'den açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tehdit eden Tuna Görgünoğlu'nun CHP üyesi olduğu iddia edilmişti. Partiden yapılan açıklamada, "Şahsın milletvekili aday adayı olmak için başvurduğu ve kaydının da o zaman yapıldığı, ancak hiçbir parti etkinliğine katılmadığı anlaşılmıştır" denildi.

+
-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, "Senin kanını akıtır sana içiririm! Umarım ne kadar ciddi olduğumu anlarsın yoksa seni paramparça edeceğim. Öldüreceğim kişiye önceden haber veririm" ifadeleri içeren e-postayla tehdit eden Tuna Görgünoğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, gözaltına alınmıştı. Yapılan soruşturmada, Görgünoğlu'nun CHP üyesi olduğu ve CHP'den milletvekili adayı olduğu yönündeki iddialar hakkında CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı açıklama yaptı.

Akıllı'nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: 

"Bu gün bazı basın organlarında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamaoğlu’nun, mail yoluyla tehdit eden Tuna Görgünoğlu adlı şahsın ilimiz Etimesgut İlçesi üyesi olduğu bilgisi yer almıştır.

"PARTİ ÇALIŞMASINA HİÇ KATILMADI"

Kayıtlarımızın incelenmesinde; adı geçen şahsın milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunduğu, Parti üyesi olmadığı için de üyelik kaydının bu sırada yapıldığı anlaşılmıştır. Ancak adı geçen şahıs, Etimesgut İlçe Örgütümüz tarafından hiç tanınmadığı gibi adaylık başvurusundan sonra herhangi bir parti çalışmasına katılmadığı tespit edilmiştir. Gerek eğitimleri ve gerekse çalışma hayatı ile ilgili verdiği bilgilerin de doğru olmadığı anlaşılmaktadır.

KESİN İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Haberler ve bilgilerin elde edilmesi üzerine İl Yönetim Kurulumuz, video konferans yoluyla bu gün yaptığı olağanüstü toplantıda, Tuna Görgünoğlu’nun  Tüzüğümüzün 64 ve 68/1-b, Disiplin Yönetmeliğimizin 15/1-b ve 27/1 maddeleri uyarınca, tedbirli olarak, kesin çıkarma talebiyle il disiplin kuruluna sevkine karar verilmiştir." 

DİĞER HABERLER
'Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalabilirler'
TOZ BULUTU KALKINCA KALDIĞIMIZ DERSTEN YİNE SINAV VAR
Normalleşmede kritik gün
Ege ve Akdeniz afet bölgesi ilan edilsin
Emir subayına FETÖ'den gözaltı
Kuzey Irak'ta 3 terörist etkisiz hale getirildi
Kapalıçarşı 1 Haziran'da açılıyor