Back To Top
Öğrencilerden camii ziyareti

Öğrencilerden camii ziyareti

Öğrencilerden camii ziyareti
- A +

Erzincan’da Demirkent TOKİ İlkokulu öğrencileri, Camiler Haftası münasebetiyle Pir-i Sami Hazretleri Camisi’ni ziyaret etti

Demirkent TOKİ İlkokulu öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuran Sağırlı ve Sınıf Öğretmenleri Esra Macit ve Nermin Parmaksızoğlu ile birlikte Camiler Haftası münasebetiyle Pir-i Sami Türbe Camii’ni ziyaret ettiler. Camiler Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan ziyarette Pir-i Sami Türbe Camii İmam Hatibi Teoman Kayalar tarafından öğrencilere caminin bölümleri ve cami adabı hakkında bilgiler verildi.

Demirkent TOKİ İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz ise yaptığı açıklamada camiler haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan’ın manevi önderlerinden olan Pir-i Sami Hazretlerinin türbesini ve camisini ziyaret ettiklerini belirterek “Camiler Haftası münasebetiyle buradayız. Öğrenciler bu sayede caminin bölümlerini, cami görevlilerini ve caminin işlevini tanımış ve camide nasıl davranılması gerektiğini öğrenmiş oldular. Bir kez daha tüm diyanet çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

ERZİNCAN/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN