Back To Top
Vali Arslantaş’tan 23 Nisan mesajı

Vali Arslantaş’tan 23 Nisan mesajı

Vali Arslantaş’tan 23 Nisan mesajı
- A +

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan ettiği, "Hakimiyet kayıtsız, şartsız milletindir" şiarıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşamaktayız.

Demokrasimizin kalbi olan Büyük Millet Meclisimizin açılması İstiklâl Mücadelemizin millet temsilcileri eliyle yürütülmesini sağlamıştır. Milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesini yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen kararlılıkla sürdürmüş ve ulusal egemenliğimiz tescillenmiştir. Aziz milletimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık ve ulusal egemenlik mücadelesine girerek, tarihe muhteşem bir kurtuluş destanı yazdırmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan, İstiklâl Mücadelemizde dönüm noktası olmuştur. O gün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından egemenliğimizi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiş ve bu bayram tüm dünya çocuklarıyla paylaşılmıştır. Bu bayram çocuklarımız için şenlik, milletimiz için gurur günüdür.

Çocuklarımızın geleceğe umutla bakan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, araştıran, sorgulayabilen, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirilmesi hepimizin ortak sorumluluğu ve hedefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle milli irademizin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ERZİNCAN/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN