23.02.2020  15:24
KAYNAK: 
İSTANBUL

Eski Bakan Kılıç'ı Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnız bırakmadı

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın babası Sinan Kılıç'ın cenazesi İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı, Kılıç için Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TBMM Başkanı Şentop da katıldı.

+
-

Eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ın babası Sinan Kılıç için Fatih Camii'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Ömer Tuğrul İnançer'ın kıldırdığı cenaze namazı öncesi taziyeleri Sinan Kılıç'ın ailesi kabul etti.

ERDOĞAN DA TÖRENE KATILDI

Cenaze namazına, Akif Çağatay Kılıç ve yakınları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, eski bakanlar Recep Akdağ, Erdoğan Bayraktar, Taner Yıldız, Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak katıldı.

SANAT VE SPOR DÜNYASI DA AKIN ETTİ

Aralarında Ahmet Özhan, Mazhar Alanson, Orhan Gencebay ve Hasan Kaçan'ın bulunduğu sanat dünyasından isimler de cenaze namazında hazır bulundu. Bir dönem Galatasaray Kulübünde yöneticilik yapan Sinan Kılıç'ın cenazesinde spor dünyasından da çok sayıda isim yer aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve Kılıç döneminde yöneticilik yapan bazı isimler katıldı.

ERDOĞAN TABUTA OMUZ VERDİ

Kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanan Kılıç'ın tabutuna Cumhurbaşkanı Erdoğan da omuz verdi.

Sinan Kılıç'ın cenazesi, Edirnekapı Necatibey Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DİĞER HABERLER
Demircan koronavirüs belirtilerini açıkladı
Huzurevindeki yaşlılar için önemli adım
Rize Valiliğinden karantina açıklaması
Ramazan nisan ayında başlayacak
Şaban ayını ibadetle geçirin
Tüm görüşler ertelendi
33 bin kutu sahte dezenfektan!