07.04.2020  12:21
SON GÜNCELLEME: 
07.04.2020  13:04
KAYNAK: 
KARAR

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz neden yok? EDHO hayranlarına kötü haber

Ekranların uzun soluklu dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm neden yok? Her bölümü ilgiyle takip edilen EDHO'nun son bölümünde, ona güvenilmediğini ve bir teste tabii tutulduğunu düşünen Hızır Ali, bu durumdan Alparslan'ı sorumlu tutarak tüm öfkesini yansıtmıştı. Diziseverler, EDHO 163. bölüm ne zaman saat kaçta?, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son fragman yayınlandı mı? sorularının yanıtlarını merak ediyor. EDHO full izle ve diğer detaylar haberimizde...

+
-

ATV'nin fenomen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yeni bölümü bu hafta da ekranlara gelmeyecek. Bu akşam EDHO'nun yerine Nihat Hatipoğlu ile Berat Kandili Özel progamı yayınlanacak. Peki, "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu hafta neden yok?", "EDHO son bölüm neler oldu?", "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz izle" ve diğer detayları KARAR.com okurları için derledik...

EDHO YENİ BÖLÜM NEDEN YOK?

Corona virüs (koronavirüs) salgını öncesinde her salı günü saat 20.00'de ATV'de ekrana gelen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 163. bölümünün ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Kanal yönetiminden veya yapımcı firmadan henüz resmi bir açıklama gelmese de ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle birçok dizi setinde olduğu gibi EDHO dizisinin çekimlerinin de durdurulması nedeniye bu akşam yeni bölüm yayınlanmayacak.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ YENİ BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çeken Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 163. bölümünün ne zaman yayınlanacağı belirsizliğini koruyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm tarihi belli olduğu takdirde sitemizden öğrenebilirsiniz.

EDHO 163. BÖLÜM FRAGMAN

Bu hafta yeni bölümü ekrana gelmeyecek Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın 163. bölüm fragmanı da henüz yayınlanmadı. EDHO yeni fragman yayınlandığı takdirde haberimizde bulabilirsiniz.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ 162. BÖLÜM FRAGMAN İÇİN TIKLAYIN

EDHO FULL İZLE

ATV'nin ilgiyle takip edilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın tüm bölümlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın 163. bölüme dair henüz bir bilgi bulunmuyor. EDHO yeni bölüm fragmanı ve özeti yayınlandığı zaman haberimizde bulabilirsiniz.

EDHO SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 162. bölümde; Tufan ile Hızır'ın işbirliği işe yaramış Altan gibi bir beladan sonunda kurtulmuşlardır. Hızır'ın en yakınlarıyla dahi paylaşmadığı gizli planı, anne ve babasının ölüm korkusunu yaşamış olan Hızır Ali'yi çok sinirlendirir. Ona güvenilmediğini ve bir teste tabii tutulduğunu düşünen Hızır Ali, bu durumdan Alparslan'ı sorumlu tutacak ve tüm öfkesini ona yansıtacaktır. Altan'dan sonra sıra Nasuh ve onunla birlikte hareket eden Feyyaz'a gelir. Nasuh elini kuvvetlendirmek için paralarını dolaylı yoldan da olsa kaptırdığı Kepelilerle işbirliği içine girmek için kolları sıvar. O paralar karşılığında Çakırbeylilere karşı birlikte savaşacaklardır. Feyyaz ise masada ikili oynamaya devam etmektedir. Anlaşmaya oturduğu diğer masanın güçlü bir isminden, etrafındaki aileler de dahil olmak üzere Çakırbeylilerin bitirileceği sözünü alır. Öngörüleriyle hareket eden Alparslan, risk altındaki herkesi bir an önce güvenli bir alana göndermek ister. Bu kararın nedeni ise çok geçmeden acı bir şekilde anlaşılacaktır. Diğer yandan Feyyaz'ı Tipi ve Rafet izlemeye almıştır. Nasuh'la olan görüşmesi sonrasında kıskıvrak yakalanarak, onunla ilgili son kararı verecek olan Hızır'a teslim edilir. Feyyaz hain olduğunu inkar ederek durumu düzeltebileceğini düşünecek ve oğlunun ölümü pahasına gerçekleri söylemeyecektir.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ KONUSU NEDİR?

Çocuk denecek yaşta girdiği yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanmakta olan Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hikâyesi anlatılmaktadır. Yeraltı dünyasına giren her adam haksızlıklara başkaldırmaya yemin eder. Güçlenip zenginleştikçe kendisi bu haksızlıkların kaynağı olur. Bunu kimse konuşmaz, dillendirmez ama işlediği cürümlerin kefareti olarak hayırsever bir insana dönüşür. Hepsinin güdüsünde zenginden alıp fakire vermek vardır. Güç odaklarına karşı güçsüzleri korumak misyonlarıdır. Ta ki öfkelerine yenik düşene kadar.

Öfke geldiğinde göz kararır, akıl gider, denge kaybolur. Güçlü ile güçsüz ayrımı yapılmaz. Yeraltı dünyasının her ferdinin ideali bir gün saygın bir işadamı olmaktır. Gerçek gücün parada, makam ve mevkide olduğunu bilirler. Hayatları daha güçlünün, özgürlükleri ise devletin iki dudağı arasındadır. Bu yüzden çoğu inançlıdır, yarınları yoktur, bugünü yaşarlar. Bu ailenin kadınlarının ise dünleri yoktur, bugünlerinin geçici olduğunu bilirler; yarın için mücadele eder dururlar. Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir.

Ailenin erkekleri eve para getirmek durumundayken, kadınları bu paranın kaynağını sorgulamaz. Sıradan bir aile gibi, içine düşülen dünyanın bir tercih olmadığı bir kader olduğuna inanılır. İyi ya da kötü... Bir maden işçisinin eşi ya da kızı yahut annesi onun maden işçiliğinden kurtulması için nasıl dua ederse, yeraltı dünyasından çıkmak için bütün mücadelelerini yaparlar ama sahip oldukları güçten de kolaylıkla vazgeçemez. Ele avuca sığmaz erkeklerin hayatında bu güçlü kadınlardan olmasa asla ehlileşemeyeceklerdir. Vicdanı ve merhameti hatırlamayacaklardır. Öyle ya erkekler dünyası vahşidir, acımasızdır. Kibre gurur derler, güce hak derler, kadına namus derler. Eşlerini aldatırlar mı? Asla!

Onlar gizli bir şey yapmazlar ki bu ihanet olsun? Bu ailenin mensupları yediden yetmişe bilgedir; ama asla arif değil. Sezgileri çok güçlüdür, tehlikenin nereden geleceğini daima bilirler lakin korkusuz olmak zorundadırlar. Aynı zamanda zeki... Çünkü yürüdükleri yolda, kâh av olurlar kâh avcı… Hızır Çakırbeyli tüm bu anlatılanlardan farklı olarak sevda adamıdır. Sevmekten hiç kaçmaz. Sevilmeyi de pek sever. Hayatındaki tüm kadınların odağında olmak ister; annesi, karısı, kızı ve sevgilisinin.

Kardeşini, oğlunu, yeğeninin ve ailesinin diğer fertlerini de canından aziz tutar, onlar için fedakâr bir babadır. Vefakâr bir dosttur. Vazgeçilmez bir ağabeydir. Adil ve cömert bir reistir. Bu özellikleri onun sonu olacak yerde Hızır'ı yeraltı dünyasında da yüceltir. Sözüne güvenilir, daima iş yapılır bir adam haline gelmişken devletin radarına takılır. Devlet 'bazı' gayrimeşru faaliyetleri kontrol etmek için ondan iyi bir aday olmadığını düşünür. Bu Çakır'a en büyük olma teklifidir.

Teklif öyle iki tarafı keskin bir kılıçtır ki, kabulü halinde 'mafya' ailesine ihanet, reddi hali ise ebediyen mahkûmiyettir… İki kişinin bildiği sır değildir demiştik ya, bu gizli teklif gizli kalmaz. Devletin, Hızır Çakırbeyli'ye koltuğunu vaat ettiğini farkeden büyük patron Ünal Kaplan, etrafını ihanetle örülü bir ağla çevirir. Hızır Çakırbeyli'nin özel hayatı da dalgalıdır.

Birkaç yıl önce sevdalandığı mimar Nazlı'nın hamile olduğunu eşi Meryem öğrenir ve bu çocuğun doğmasına asla izin vermeyecektir. Çakır ise iki çocuktan fazlasını istemektedir. Onun için boşanmak bir opsiyon mudur? Hayır tabii ki... Bu gerçeği bilen her iki kadın için savaş bir erkeği paylaşamamak değil hayatta kalma mücadelesi olacaktır. Bütün bu çatışmaların belki biraz hafifi ama hepsi sıradan bir ailede yok mu?

EDHO OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Raci Şaşmaz'ın üstlendiği, senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in yazdığı, yönetmen koltuğunda Onur Tan'ın oturduğu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosunda; Oktay Kaynarca (Hızır Çakırbeyli), Mustafa Üstündağ (Boran), Hüseyin Avni Danyal (Tufan), Yunus Emre Yıldırımer (Alpaslan Çakırbeyli), Ozan Akbaba (İlyas Çakırbeyli), Yalçın Hafızoğlu (Hızır Ali Çakırbeyli), Sabina Toziya (Hayriye Çakırbeyli), Turgut Tunçalp (Haşmet Façalı), Emir Benderlioğlu (Behzat Façalı) Ceren Benderlioğlu (Ömür Façalı), Olcay Yusufoğlu (Tufan'ın kızı), Mustafa Vuran (Adnan), Selda Alkor, Burak Sergen, Naz Elmas İlhan Şen, Gözde Okur, Savaş Özdemir (Tipi), Hakan Meriçliler (Karabatak Ziya), Zara (Gönül), Deniz Çakır (Meryem Çakırbeyli), Sanem Çelik (Ceylan), Olgun Şimşek (Yaşar Kimsesiz), Mesut Akusta (Ekrem Yıldıran), Turgay Tanülkü (Şahin Ağa), Tuna Orhan (Servet Karademir), Hakan Karahan, Müjde Uzman, Ece Hakim (Zeynep), Birol Ünel (Teoman Yıldıran), Kenan Çoban (Fahri), Meryem Uzerli (Ajan Suzi), Cansu Melis Karakuş (Meltem),  Tarık Ünlüoğlu (Ünal Kaplan), Sevcan Yaşar (Esra) gibi isimler yer alıyor.

DİĞER HABERLER
'Alternatif baro' AK Parti MYK'ya geliyor
Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlıyor?
Kendini bilmezler işgal diyorlar!
Bir yıl önceki defteri kapattılar
Marmaray ve Başkentray sağlık çalışanlarına 3 ay ücretsiz
Güneşli havaya 'sağanak' arası!
İzmir'de minibüs ücretlerine yüzde 25 zam