Estonya Ligi'nde 13. saniyede oyuncu değişikliği

Estonya Ligi'nde kural gereği kadroya alınan 16 yaşındaki futbolcu 13. saniyede oyundan alınarak tarihe geçti.

Estonya Ligi'nde eşine az rastlanır bir durum yaşandı. FCI Levadia Tallinn ile Nomme Kalju arasında oynanan maçta konuk ekip oyuncusu Lauri Suup, henüz 13. saniyede kenara alınarak futbol tarihine geçti.

Sözcü'nün haberine göre, Kalju takımında sahaya ilk 11'de çıkan 16 yaşındaki futbolcu Lauri Suup başlama düdüğünden sadece 13 saniye sonra oyundan çıkarıldı.

13. SANİYEDE OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ

Santranın hemen ardından kaleci Henri Perk kendisine gelen topu taca vurdu. Bu sırada kenarda oyuna girmek için bekleyen 22 yaşındaki Ukraynalı Vladislav Khomutov tabelada numarası yanan Lauri Suup'un yerine oyuna girdi.

Lauri Suup aslında alt yaş kategori oyuncusuydu. Ancak takımdaki koronavirüs salgını nedeniyle bir çok as futbolcu kendisini izole ettiği için eksikler nedeniyle kadroya dahil edilmişti.

MECBUREN SAHAYA SÜRÜLMÜŞTÜ

15 kişilik maç kadrosunun 16 yaşındaki bir diğer oyuncu Kert Miltop ile birlikte en genç oyuncusu olan Lauri Suup mecburi olarak sahaya sürülmüştü.

Estonya Ligi'ndeki kurallar nedeniyle her kulüp maçlara çıktığı ilk 11'inde altyapıdan iki oyuncuya yer vermek zorunda.

Bu kural gereği ilk 11'de sahaya çıkan altyapı oyuncusu Lauri Suup 13 saniyede kulübeye dönerek futbol tarihine geçti. Levadia Tallinn takımı maçı 2-1 kazanırken rakip Kalju'da Lauri Suup dışında 90 dakika boyunca değişiklik gerçekleşmedi.