02.06.2020  14:33
SON GÜNCELLEME: 
03.06.2020  00:40
KAYNAK: 
KARAR.COM

Fahrettin Koca: Koronavirüs hastasının yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca normalleşmede ikinci aşamaya geçilmesinin ardından sokaklarda hareketliliğin artmasının ardından vatandaşları uyardı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koca, "Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Bir Koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır" dedi.

+
-

Koronavirüs salgınında normalleşme süreci kapsamında 1 Haziran itibarıyla yeni normale geçildi. Bu durum ülkenin birçok noktasında vatandaşların rehavete kapılmasına sebep olurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sert bir uyarı geldi. Koca, Çince fotoğraf paylaşarak yaptığı paylaşımda yasakların kalkmış olmasının her şeyin normalleştiği anlamına gelmediğini söyledi.

"SİZE ÇİNCE KADAR YABANCIDIR"

Bakan Koca paylaşımında, "Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz" ifadelerine yer verdi.

Koca Çince ifadelerin yer aldığı paylaşımın Türkçe'sini, "Bir koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır" sözleriyle açıkladı.

DİĞER HABERLER
Parçalı ay tutulmasının burçlara etkileri yorumlandı
Parçalı ay tutulması, gökyüzünde görsel şölen yaratacak
İTÜ'de online sınav skandalı
Patlamanın altından vahim ihmal çıktı
Bile bile facia...
Adaletsizliği, hukuksuzluğun sorumlusu Erdoğan'dır
Gazeteci Sibel Hürtaş serbest bırakıldı