Gerek çocuklar ve gerek gençler için birçok güzel çalışma ortaya koyan Bilecik Belediyesi, geleceğin teminatı çocuklar için iki günlük güzel bir etkinliğe imza atıyor. Başta dezavantajlı gruptaki çocuklar olmak üzere 12 yaş altı çocuklar; Bilecik Belediyesi Pelitözü Gölpark’ta gerçekleştirilecek etkinlikte, midilli atlarını yakından görme imkanı bulurken, aynı zamanda birbirinden güzel eğitim aktivitesi ve boyama faaliyetleri ile tanışmış olacak.

"Amacımız çocuklarımızı doğa ile buluşturmak ve onlara hayvan sevgisini aşılamaktır"

Gerçekleştirilen etkinlik hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Nihat Can; "Belediyemiz ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğinde yeni ve güzel bir çalışmayı daha gerçekleştiriyoruz. Yaz tatilinde çocuklarımız için birbirinden anlamlı hizmeti sunan Bilecik Belediyesi olarak, çocuklarımıza okul öncesi güzel bir etkinlik daha sunmak istedik. Bu kapsamda Belediyemiz Pelitözü Gölpark’ta çocuklarımız iki gün boyunca Midilli atları ve seyisleri ile buluşacak. Dezavantajlı gruptaki çocuklarımız başta olmak üzere 12 yaş altı çocuklarımızın güzel ve verimli bir hafta sonu geçireceğine inanıyorum. Bütün çocuklarımızı etkinliğimize bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan, 15-16 Eylül tarihlerinde Pelitözü Gölpark’ta gerçekleştirilecek etkinlikler 17.00 ve 19.00 saatleri arasında yapılacak olup, etkinliğin ücretsiz olacağı belirtildi.

BİLECİK/İHA