Japonya Prensesi'nin Türkiye ziyareti sonrasında vatandaşlar 'Akiko Mikasa kimdir?' sorusunun yanıtını araştırmaya başladılar. Akiko Mikasa'nun yaşamını ve Türkiye programını haberimizde bulabilirsiniz.Akiko Mikasa 9-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve Kırşehir’de bir dizi etkinliğe katılmak üzere bu sabaha karşı İstanbul’a geldi.

Tokyo’dan havalanan uçakla saat 03.30 sıralarında Atatürk Havalimanı'na gelen Prenses Mikasa’nın daha sonra havalimanından ayrıldığı öğrenildi.

Japonya İmparatorluk ailesi mensubu Prenses Akiko Mikasa’nın bazı etkinliklere katılacağı ve çeşitli ziyaretlerde bulanacağı belirtildi.

AKİKO MİKASA KİMDİR?

Prenses Akiko Mikasa 1981 yılında doğmuştur.Prens Mikasa'nın kızıdır. İyi bir eğitim alan prensesin Türkiye ziyareti hızlı bir şekilde devam etmektedir.

CUMHURBAŞKANI JAPONYA PRENSESİ MİKASA İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan, Japonya PrensesiAkiko Mikasa'yı kabul etti.

CumhurbaşkanıErdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkarak Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'ne geldi.

Erdoğan, sabah saatlerinde İstanbul'a gelen Japonya Prensesi Akiko Mikasa'yı burada kabul etti.

Basına kapalı olarak gerçekleşen kabul, yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

JAPON PRENSES ANKARA'YA GİTTİ

Türk Hava Yolları’na ait uçakla Ankara’ya gitmek için Atatürk Havalimanı VIP Salonu’na gelen konuk Prensesi, Dışişleri Bakanlığı yetkileri uğurladı. Japonya Prensesi Akiko Mikasa, 9-14 Eylül tarihleri arasında Ankara ve Kırşehir’de çeşitli etkinliklere katılacak.