Emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri belli oldu. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği ikramiyeler için Bakan Sarıeroğlu tarih verdi. Peki Bağkur, Emekli sandığı ve SSK emeklileerine ödemeler hangi gün yapılacak? İşte Bakan Sarıeroğlu'ndan yapılan açıklamalar ve emeklilere ikramiye ödeme tarihleri.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin alacağı bin liralık bayram ikramiyesi ve emekli maaşları ile ilgili tarihleri açıkladı.

Bakan Sarıeroğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

SSK Bağkur ve emekli sandığından emekli olan vatandaşlarımız, SGK'dan emekli aylığı almanın yanı sıra farklı ödemeleri alan hak sahiplerimiz de var. Onları da ilgilendiren çok önemli bir müjdeydi. 1000 TL'lik ikramiye ödememiz olacak.

Haziran'ın ilk haftasında ödemeye yapacağımızı ifade etmiştik. 15 - 17 Haziran tarihleri arasında Ramazan bayramımız.

Bayram öncesinde vatandaşlarımızı daha da rahatlatmak adına, hem emekli maaşlarımızın ödemelerini hem ikramiyelerimiz de bir önceki hafta yapmaya karar verdik.

BAYRAM İKRAMİYELERİ TARİHLERİ

Bağkur ve emekli sandığı emeklilerimizin ikramiyelerini, 7 Haziran 2018'de ödeyeceğiz. SSK emeklilerimizin ikramiyelerini de 8 Haziran 2018 tarihinde ödeyeceğiz.

EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ

Emekli sandığı emeklilerimizin maaşları ayın 1 - 5 arasında, SSK Bağkur emekli maaşlarımızı da 11 12 13 Haziran tarihlerinde ödemelerini gerçekleştirmiş olacağız.