İtalyan otomotiv devi Pagani, dünyanın önde gelen spor otomobilleri arasında yerini koruyor. Ultra lüks ve sınırlı sayıda üretilen araç meraklılarını kendine hayran bırakırken, hız tutkunlarının da bir hayli ilgisini çekiyor. Ayrıca fiyatı ile de ulaşılması zor olan araç, birçok kişinin hayallerini süslemeye devam ediyor.

Bu efsane araca sahip olmaya gücü yeten insanlar ise aracın siparişini verdikten sonra kendilerine teslim edilmesini bekliyor. Ama durum bazen beklenildiği gibi olmuyor. 2.5 milyon dolar yani yaklaşık 12 milyon TL değerinde olan araç, Almanya’da test sırasında hurdaya döndü. 37 yaşındaki test pilotu gerçekleştirdiği sırada ağaçların arasında daldı.

Aalen polisinin yaptığı açıklamaya göre pilot araca fazla gaz vermesi sonucu kontrolünü kaybederek ağaçların arasına girdi şeklinde açıkladı.

Alman polisi de "Yüksek kaliteli Pagani otomobille yolculuk ağaçlarda bitti" şeklinde duyurdu. Bununla birlikte emniyet yetkilileri araçta yüz binlerce dolarlık hasarın olduğunu ifade etti.