Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde sürdürenlerin girdiği AÖF final sınavının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Fakülte, sınavdan önce sonuçların bir önceki dönemde olduğu gibi erken açıklanacağını duyurmuştu. Peki AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? Tüm bilgiler karar.com’da…

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

AÖF sınav sonuçları, normal şartlarda sınavdan 10 gün sonra açıklanırdı. AÖF, geçen günlerde yaptığı açıklamada, final sınav sonuçlarının bir önceki sınav döneminde olduğu gibi 5 gün içerisinde açıklayacağını duyurmuştu. Bu bilgilere göre sınav sonuçlarının açıklanması an meselesi…

SINAV GEÇME NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

DEĞERLENDİRİLME VE DERS GEÇME

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi; “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakülteleri, Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” ile bu Yönetmelik’in verdiği yetkiye istinaden hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları” ve “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre belirlenir.

Sınavlarda yanıt kâğıdı ve soru kitapçığı olarak iki tür belge kullanılır. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayın. Hatalı sütuna yapılan işaretlemeler değerlendirilmez. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Sınavların değerlendirilmesi, çizelgelere geçirilmesi, notların kaydı, öğrenci kütüklerine yazımı, saklanması ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.