15-16 Haziran tarihlerinde yapılan YKS sınav sonuçları, 17 Temmuz 2019 Çarşamba gece yarısı saat 01:20’de açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte İstanbul, Ankara, Marmara Üniversitesi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi diş hekimliği fakültesi puanları ve diğer tüm illerdeki bu tarz detaylar da araştırılır oldu. Diş hekimliği bölümünü tercih edecek öğrenciler, diş hekimliği özel üniversite fiyatları ve puanlarını da araştırır oldu. Tüm bu gelişmeler ise karar.com’da yer alıyor.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TABAN PUANLARI 2019

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte İstanbul, Ankara ve diğer tüm illerdeki diş hekimliği fakültesi taban puanları, bu alanda okuyacak öğrenciler tarafından merak ediliyor. Aşağıda belirttiğimiz tabloda diş hekimliği taban puanlarına ve hangi üniversitelerde diş hekimliği fakültelerinin olduğuna ulaşabilirsiniz.

YKS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

15-16 Haziran tarihlerinde yapılan YKS sınav sonuçları, 17 Temmuz’da açıklandı. ÖSYM, daha önce paylaştığı takvimde YKS sınav sonuçlarını 18 Temmuz 2019’da açıklayacağını duyurmuştu. Bu şekilde YKS sınav sonuçları 1 gün önceden açıklanmış oldu.

YKS TERCİHLERİ 23-29 TEMMUZ’DA YAPILACAK

2019 YKS tercihler, 23-29 Temmuz tarihlerinde yapılacak. YKS sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler de YKS tercih işlemlerini gerçekleştirecek.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN