Diyanet, 2020 yılında ilk kez Hacca gitmek için müracaat eden vatandaşlar için ön katırları 11 Kasım’da almaya başlamıştı. Şimdi gözler ön kayıt son tarihine çevrilmiş durumda. İşte 2020 yılı Hac kura takvimi ve ön kayıtların yapılacağı son tarih hakkında detaylar…

HAC ÖN KAYIT SON TARİHİ NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre, 2020 yılında hacca ilk defa gidecekler için ön kayıtlar 11 Kasım 2019 tarihinde başlamıştı. Hacı aday adayları müracaatlarını son tarih olan 13 Aralık 2019 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapabilecekler. Diyanet tarafından Ön başvuru için belirlenen 25 lira ilgili bankalara yatırılarak yapılabilecek.

HAC KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Hacı adayları Hac başvurusu için gerekli ücretin yatırılmasına müteakip www.hac.gov.tr adresinde yayınlanacak link aracılığı ve e-devlet kimlik doğrulama sistemiyle ön kayıtlar yapılacak. Hacı aday adayları ön kayıt yaptırdıktan sonra elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden veya müftülüklere başvurarak ‘Oda Tercihli Konaklama’ veya ‘Otel Konaklama’ türlerinden birini tercih edip kaydı tamamlamış olacak.

NOT: Önceki yıllarda kayıt olup kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri otomatik olarak Başkanlık tarafından yapılacak.

HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

2020 yılı hac kurası 09 Ocak 2020 Perşembe günü çekilecek.

Sonuçlar aynı gün ilan edilecek.

Hac kesin kayıtları 13–24 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Hac için çıkışlar 22 Haziran - 25 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Hacdan dönüşler 06 Ağustos - 02 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN