HADİ İpucu sorusu Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler oldu. Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler sosyal medyada en çok aranan oludu.26 Ağustos HADİ yarışmasının ipucu sorusu Kadeniz’ekıyısı olan ülkeler hakkında merak edilen her şeyi haberimizde bulabilirsiniz.

26 AğustosHADİ'de heyecan devam ediyor. HADİsorusuipucusu Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülke oldu. İşte Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülke hakkında merak edilen herşey...

KARADENİZ NERESİ?

Karadeniz, Asya, Avrupa kıtaları arasında bulunan bir denizdir. İstanbul ve Çanakkale Boğazları sayesinde kıtalar arası sularla buluşmaktadır.Karadeniz coğrafyasının kendine has bir iklimi bulunmaktadır. Karadeniz kıyılarında Karadeniz İklimi hakimdir. Karadeniz, çok dalgalı bir deniz olma özelliği taşımaktadır. Bu iklimde dört mevsim yağış meydana gelmektedir.Bitki örtüsünü de ormanlar oluşturmaktadır. Yükselti farklılıkları ormanların özelliklerinin değişmesinde etkili olmaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden biri de Türkiye’dir. Türkiye’nin kuzey bölgesi Karadeniz Bölgesi olarak bilinmektedir. Karadeniz’e ait özellikler taşımakta ve dağların denize paralel olarak uzandığı bir coğrafyadan meydana gelmektedir.

KARADENİZ'E KIYISI OLAN ÜLKELER HANGİLERİDİR?

Karadeniz' 6 ülkenin kıyısı vardır. İşte26 Ağustos HADİ ipucu sorusunun yanıtı

*Bulgaristan

*Gürcistan

*Romanya

*Rusya

*Türkiye

*Ukrayna

HADİ YARIŞMASI HANGİ GÜNLER?

HADİ yarışması her akşam 20:30'da oynanırken Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 12:30 ve akşam 20:30'da canlı olarak yapılmaktadır. HADİ ekibi HADİ ipucu sorusunu sosyal medya hesabından paylaştı. 'Karadeniz, Asyav e Avrupakıtaları arasında bulunan bir denizdir. Her ne kadarkara sınırından komşumuz olmasa da bazı ülkeler ile ortak denizi paylaşıyoruz. Türkiye dışında Kardeniz'e kıyısı olan ülkeleri biliyor musunuz?' sorusu HADİ ipucu sıorusu oldu.

25 AĞUSTOS HADİ İPUCU SORUSU

25 Ağustos Hadi ipucu sorusu Adana ve çevresinde yapılan dondurmaya alternatif tatlının adı ne, Hadi sorusunun cevabını bilen var mı? olmuştu. Hadi, Instagram hesabından Adana ve çevresinde yaygın olarak bilinen dondurmaya alternatif olarak sunulan tatlının adını ipucu olarak duyurdu. ''Hadioynalive'' hesabı üzerinden, tatlının görseli paylaşıldı ve şu ifadelere yer verildi:


Hadi bu akşam 20:30'da. İpucumuz, henüz aşırı sıcaklar ülkemizi terk etmemişken sıcaklarıyla ünlü bir şehrimiz Adana ve çevresinden geliyor. Bu bunaltıcı havalarda dondurmaya alternatif bir tatlı. Fazla söze gerek yok, her şey fotoğraftaki lezzette saklı''