DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ'yü tercih eden öğrencileri tebrik ederek, "İzmir ile bütünleşen üniversitemiz; sanat ve kültürün merkezi olarak sizlere ders dışında da fırsatlar sunmaktadır" dedi.

YKS tercih sonuçlarının ardından DEÜ'ye girmeye hak kazanan yaklaşık 12 bin öğrenci için kayıt maratonu başladı. 3 Eylül'de başlayan yeni öğrenci kayıtları, 7 Eylül tarihinde sona erdi. İzmir dışından gelen öğrencilere kampüste yaşamdan barınma ve sağlık hizmetlerine, yurt dışı programlarından ulaşım alternatiflerine kadar birçok bilginin yer aldığı broşürler dağıtıldı. Öğrencilere ayrıca, DEÜ'nün koordinatörlüğünde İzmir Valiliği, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan stantlarda kent hakkında tanıtıcı bilgiler verildi, ikramlarda bulunuldu.

GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin her geçen gün büyümeye devam ettiğini belirterek, "Dokuz Eylül Üniversitesi'ni tercih eden tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Sorunsuz bir kayıt dönemi geçirdik. Evlatlarını bize emanet eden ailelerin gözü arkada kalmasın. Tüm imkanlarımızı onlar için seferber edeceğiz" dedi. Hotar, "Üniversitemize yeni katılan öğrencilerimiz tebrik ediyor, eğitim, öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. İzmir, birçok açıdan avantajlara sahip önemli bir kent. İzmir ile bütünleşen üniversitemiz; sanat ve kültürün merkezi olarak sizlere ders dışında da kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar sunmaktadır. Kentimize ve üniversitemize hoş geldiniz" dedi.

ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPTIRAN İLK ON KİŞİ

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından DEÜ'ye online olarak Mustafa Mert Uyar, Osman Tayyar Yurddaş, Atakan Yalçınkaya, Ayşe Şimşek, Berker Şal, Nur Muhammet Kısa, Ece Melisa Karadağ, Ecem Çılgın, Ziya Can Kuşaksız ve Tuğçe Kavi ilk kayıt yaptıran öğrenciler oldu.