Kocaeli için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Kocaeli hava durumu 5 günlük tahminlerini haberimizden görebilirsiniz. Meteoroloji'den yapılan son hava durumu değerlendirmesine göre, Kocaeli'de sağanak yağışların etkili olması beklendiği bildirildi. Kocaeli hava durumu raporunu ve yapılan uyarıları sayfamızdan sizlere aktarıyoruz.

KOCAELİ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Kocaeli'de sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren Kocaeli genelinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın, öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi. Açıklamada, "Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." uyarısında bulunuldu.

KOCAELİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLA

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Balıkesir, Nevşehir, Sivas, Muş, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevreleri ile Antalya'nın doğusunun iç ve yüksek kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun ve Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun ve Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım ve ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.